autacek

Myslíte, že právě tyto státy nám mají co vyhrožovat, obzvlášť když vidíme, jak to tam dnes vypadá?

„Podle belgického premiéra Charlese Michela by Česko mohlo za určitých okolností přijít o členství v schengenském prostoru. Michel na summitu lídrů zemí Evropské unie v Bruselu prohlásil, že země, které odmítají být solidární v otázce přerozdělování uprchlíků, by měly být v případě, že nezmění postoj, z prostoru bez hraničních kontrol vyloučeny. Výslovně zmínil Česko a další státy visegrádské čtyřky. Michela podle jeho slov podpořil i francouzský prezident Emmanuel Macron a lucemburský premiér Xavier Betttel. Jak Bettel, tak Michel přitom v rámci EU patří do stejné evropské politické formace jako Babišovo hnutí ANO“

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/politika/ba­bis-se-na-summitu-premieru-eu-pohadal-s-prateli-vyhrozoval/r~2fcfd3­b0ffbf11e884f6ac1f6b220e­e8/

Odpovědi
Kepler

Ať si vyhrožují, hlavně, že ty „uprchlíky“ nezveme. Však jim to jednou konečně docvakne. Už na to dojíždí dříve oblíbená Merkelová a Macron je na řadě. Britové z EU radši berou roha.

Edison

To je plácnutí do vody… Mnohem horší by bylo, kdyby členství v Schengenu podmínili aplikací toho svého „protizbrojního“ nařízení. Vzhledem k statistické bezpečnosti naší země (7. nejbezpečnější na světě), zkušenostmi v oblasti veřejného přístupu ke zbraním, kvalitě našeho zbrojního zákona by to byl totální nesmysl. U nás je přecijen o něco větší pravděpodobnost, že by útočníka mohl někdo účinně zastavit.

Jen je třeba si uvědomit, že to nebyl imigrant. ovšem naše skepse a opatrnost, ve spojení s dalšími okolnostmi, jako je třeba právě náš zbrojní zákon, naší veřejné bezpečnosti jen přispívá.

Zdroj: http://visionof­humanity.org/in­dexes/global-peace-index/

Kryšpín

V Belgii máme hlavní město tak je třeba poslouchat, Lucemburská šlechta bude žádat v Česku navrácení majetku no a potomci zbabělců co nás v roce 1938 v Mnichově prodali skopčákům sladká Francie to se dalo čekat

Arne1

závist

led

to je reklama V4?
Okem iného aj preto štáty V4 odmietajú tzv. Kvóty.

ivzez

Je otázka, jestli je to vůbec vyhrůžka.
Bezvízový styk usnadňuje i pohyb migrantů a teroristů…