Co si myslíte o ukamenovávání lidí?

Až bude v Evropě dostatek Muslimů na to, aby zde uplatnili Islámský zákon, tak budou přesně takhle trestaný všechny dívky, co měli rande před svatbou, dále ženy co měli mimomanželský styk, (své manžely si nesmí ženy samy vybrat), všichni gayové a všichni Ti, co se rozhodli Islám opustit. Ne zastřelit, ale brutálně je utlouci kamenem do hlavy. Tak jako ve středověku.

Prosim sledujte video:
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=wJR3ke­ih6CQ&feature=y­outube_gdata_pla­yer

Nejlepší odpověď
barnajka

Když to bylo aktuální, podepsala jsem petici proti ukamenování íránské ‚hříšnice‘ Sakine Ashtiani. Zapojila jsem se taky do facebookové kampaně na podporu Sakine. Obě aktivity uspořádala Amnesty International.
Takže zhruba takový je můj postoj k těmto barbarským praktikám..
Nicméně jedno musím podotknout: situace v těch islamistických zemích NENÍ zas až tak drsná, jak se nám předkládá.
Není pravda, že za ‚opuštění‘ islámu následuje kamenování. Když to napasuju třeba na ten Írán: mám tam 6 kamarádů. Z toho 3 jsou absolutní bezvěrci, jeden je zoroastrista, jeden muslim (který mi ovšem svou víru nikterak nevnucuje)…No a ten poslední kamarád tíhne dokonce ke křesťanství, který je mu blízký jednak svou filozofií a jednak i osobně: jeho děda byl totiž křesťan, který svou víru v Íránu dokonce i praktikoval. Samozřejmě, že ne veřejně, ale na domácí půdě byl sám svým pánem a nikdo mu nebránil ctít křesťanský tradice, včetně oslavy Vánoc.
I přes svou ‚zradu‘ islámu VŠICHNI mí kamarádi dosud žijí a těší se pevnýmu zdraví a relativně spokojenýmu životu :)
Smutná je na tom všem snad jen ta nesvoboda: že íránský lid nemůže svůj případný ateismus hlásat veřejně..stejně jako se ke své ‚zvrácené‘ víře nemůže oficiálně přiznat íránský křesťan atd.
Kdysi jsem se na toto téma s jedním tím kamarádem bavila víc..a vlastně pak VŽDYCKY, jak došla řeč na islám, kamarád začal prskat a nadávat jak čert. Upřímně islám nenávidí, protože pro něj, mladýho kluka, co by se rád bavil a žil naplno, islám představuje spoustu omezování. Mrzí ho taky fakt, že (hlavně) i díky islámu mají tyto orientální národy tak špatnou pověst ve zbytku světa.
Nemám důvod nevěřit, že svou nenávist vůči islámu myslí upřímně. Íránec totiž islám buď :
*miluje – a pak by NIKDY na adresu Allaha neřekl takový věci, který můj kamarád říká často
*a nebo nenávidí…a pak teda nenávidí opravdu hluboce.
Smutný je jen to, že kamarád sám připouští, že kdyby na islám nadával veřejně, popraví ho bez mrknutí oka. Tohle by se tam změnit mělo – ale obávám se, že my s tím nic nezmůžeme a že dokud bude u moci ten poděs Ahmadínežád s ajatoláhem za zadkem, nic s tím nezmůže nikdo. Írán vždycky bude silně muslimská země – to je prostě jejich tradice, která se nezmění. Věřím ale tomu, že hodně obyčejných Íránců (a obzvlášť z řad mládeže) by uvítalo uvolněnější režim, který by jim umožňoval volně dýchat a žít tak, jak by žít chtěli.

Jo, a ještě jak jste psal o tom randění před svatbou a trestech pro gaye..to taky není tak horký, jak líčíte. Íránská mládež randí úplně stejně jako ta naše. Oficiálně to možná maskují jako ‚přátelství‘, ale kdo randit chce, ten úplně normálně randí. A nevěřím, že by se to rande občas nezvrhlo v něco víc, tj. že by každá nevěsta vstupovala do manželství jako panna ;). Pokud se svým ‚prostopášným‘ životem vysloveně nechlubíte těm nesprávným uším, nikdo na to nemá šanci přijít.

A pokud jde o ty gaye: přiznat jinou orientaci oficiálně- to se fakticky rovná sebevraždě. Ale nepochybuju, že přesto i v Íránu gayové jsou. A pokud opravdu jsou, situaci mají kupodivu přátelštější, než by se na první pohled mohlo zdát :) V Íránu je totiž silně zakořeněná tradice přátelství mezi chlapy. Správně by se totiž měli bavit chlapi zvlášť a ženský zvlášť – a o to silnější vazby v rámci pohlaví vznikají. Je běžný, že se dva chlapi k sobě na ulici ‚mají‘ – letmý dotyky, objetí, rozpustilý škádlení..tohle je normální chování i ‚normálních‘ íránských chlapů – vůbec to nemusí nasvědčovat tomu, že by bylo ‚něco v nepořádku‘.
Takže pokud to ‚cicmání se na veřejnosti‘ gayové neprovozují až přespříliš okatě, mezi heterosexuální většinou se dokonale ztratí.
Jako homosexuál ale rozhodně nepočítejte s tím, že byste v Íránu mohl žít naplněný život bez skrývání. Možná snad jednou, někdy v hoooodně daleké budoucnosti..ale osobně moc nevěřím, že Írán kdy bude až tak pokrokový :(

To, jak se světem šíří zkreslený polopravdy o islámu a muslimech, má za cíl posilovat v lidech nenávist a nedůvěru k ‚arabům‘ a orientálcům. Obecně je trend, že se tyhle národy houfně ‚cpou‘ za lepším životem do Ameriky i Evropy a mají tendence migrovat i se svými zvyky a kulturou. Nám se to samozřejmě nelíbí, protestujeme proti tomu – a každý protestující hlas se hodí, že jo. Děláme z muslimů úplný stvůry, ale ne všichni stvůrami opravdu jsou. Člověk musí přemejšlet sám – a ne tupě baštit kdejaký propagandistický žvást. Tuhle se třeba po netu šířilo video, který mělo poukázat na nelidskou brutalitu islámu. V tom videu jste mohli na vlastní oči sledovat, kterak je malý chlapec trestán – tuším, že za krádež. Na ulici, před zraky rozvášněnýho davu, mu po těch jeho ‚nenechavých prackách‘ plnou vahou přejede auto. Chlapec sebou šije, křičí – a nějaký dospělák ho drží, aby nemohl utéct.
Jenom já jsem toto video viděla ve třech verzích, který se od sebe v malých detailech lišily. Pak jsem dokonce vyloženě četla, že celá ta scénka byla podvrh – fake, hoax.
Ale KAŽDÝ tomu tupě věřil – vždyť muslimové přece magoři jsou, ne?
A spousta videí např. i na tom YouTube třeba JSOU autentická, ale vytržená z kontextu vyznívaní úplně jinak, než jaká byla realita.
Jasně: pokud je na videu zachyceno kamenování v ‚přímým přenosu‘ a to video je prokazatelně autentický, pro takovou bestialitu omluva neexistuje, ať je kontext jakýkoliv.
Na druhou stranu: o co jsou ti muslimi větší bestie než my?? Však si vzpomeňte na případ malé Aničky Janatkové – když jsem četla diskuze lidí, jaký trest by vrahovi dali..zvedal se mi z toho žaludek. Chápala jsem vztek těch lidí, ale přesto mi zůstával rozum stát, kde se v lidské mysli bere tolik zvrácenosti.
Jestliže muslimové jsou zrůdy, my jsme zrůdy jakbysmet.
Je vcelku jedno, zač jsme schopní brutálně trestat MY a zač MUSLIMOVÉ. Brutalita furt zůstává brutalitou – účel v tomto případě prostředky nesvětí.

A když jsem mluvila o tom podvrženým videu: to máte jako s cigánama u nás: mrkněte do nějaké hoaxové databáze a najdete hned několik ‚zaručeně pravdivých pravd‘ o cigánech. Tyhle story jsem od kamarádů mailem dostávala den co den – a na Facebooku se před tím nedalo utéct už vůbec. Všichni tyhle příspěvky rozesílali jako varování před tou ‚černou lůzou‘ – a já všem do zblbnutí opakovala: „Že vy taky věříte všemu…“
Do zblbnutí jsem rozesílala odkazy na hoaxovou databázi, ale kdo věřit nechtěl, toho jsem stejně nepřesvědčila.
Netvrdím, že život v islamistické zemi je procházka růžovým sadem,učiněný ráj na zemi..není ani omylem!
Ale pokud nemáme dostatek objektivních informací a předsudky nezaujatou mysl, soudit nám nepřísluší. Toť můj názor.

PS: Video z vašeho odkazu teď nemám možnost zkouknout, tak reaguju jen obecně na to, co jste psal v popisu otázky
Doplňuji:
Tak nějak vypadá, když se autentické záběry doplní o neautentický komentář.
http://hoax.cz/ho­ax/kruty-trest-pro-dite-podle-islamskeho-prava/

Já to tehdy viděla právě jako video, takže o to to bylo drsnější.

Možná můj první příspěvek vyzněl jako obhajoba islámu, ale tak to myšleno nebylo.
Vím, jak krutý islám umí být – a je mi z toho na zvracení.
Ale můžu opravdu říct, že kdyby měl každý muslim právo volby, nejeden by se své víry vzdal.
A nebo ji aspoň reformoval do lidštější podoby.
Málokterý člověk je špatný už ze své podstaty.
Když to teď trošku nadnesu: v oblasti Orientu člověk není člověkem, ale jen nástrojem, který slouží mocným.
A když těm mocným hrabe,…co potom můžete očekávat od lidu?

Přesto trvám na tom, že i muslim může být dobrým člověkem a že islám není problém: problém jsou lidi, kteří ho zneužívají coby zbraň hromadnýho ničení

Další odpovědi
Josef.Europa

Co já si myslím? To co každý, kdo odsuzuje krutost, násilí, barbarství, bezcitnost, nespravedlné a brutální odsouzení lidí, kteří nikdy nikoho nezabili a to vše ve jménu neexistujícího krvežíznivého „boha“.

@jmhad
Proč do toho taháte hned USA? Tohle se týká nás Evropanů. V Británii usilují Islámisti o prosazení tohoto jejich – Islámského – zákona.
Mimochodem jak můžete srovnávat potrestání brutálních, několikanásobných vrahů, kteří takový trest v USA dostanou, (dostávaLI, než bylo el. křeslo zrušeno) s ukamenováním často mladých dívek a chlapců za ty jejich „činy“??? Opravdu si zaslouží býti potrestáni stejně jako vrazi?? Jsem proti náboženství, ale tady se právě Křesťanů musím zastat. Vždyť právě Kristus byl proti ukamenovávání… A dnes je 21. století! Muslimové to dělají dnes a denně v jejich zemích.
Já se nestačím divit, jak někdo může obhajovat takové zacházení s lidskou bytostí. Neni mi z vás dobře.

led

Nebojte sa, v štátoch Európy platí iný zákon. Postup „kameňovania, či oblievania tváre kyselinou“ podľa Islámskeho zákona je u nás protiprávny, teda trestný v zmysle zákona.
Je to smutné, ale… Pokiaľ v štátoch bude prevládať moc náboženstva nad mocou svetskou tieto zvyky z čias Chammurappiho budú prevládať. Preto treba proti tomuto bojovať a nemlčať.
pár slov o islámskom práve:
http://blisty­.cz/art/38111­.html

jmhad

každý trest má funkci spíše odradit další k následování a společnost jej ukládá podle svých zvyklostí s cílem udržet lidi v poslušnosti v mezích svých zákonů.A jaký je rozdíl mezi upalováním na elektrickém křesle v USA a kamenováním?Barbaři jsou to stejní. Ale mají takové zvyky.Nakonec ukamenování je odvozeno z dávných církevních praktik zakotvených v jejich učení,takže je posvěceno a nelze jim ho brát.Ale není to jen v islámu.I u nás v kostele slyšíme „Hoď kamenem kdož jsi bez viny“.Takže co dál…

pan Josef Evropa.
Já se nezastávám jakéhokoliv trestu smrti.Jen vysvětluji.Pokud půjdeme do historie,tak tradice vnímá trest jako výchovný prostředek směřující k napravení odsouzeného, americké pojetí práva dává trestu význam odplaty. Z tohoto důvodu je v USA v současnosti velmi nepravděpodobné zrušení tohoto druhu trestu.
Nevím proč tedy máte výhrady vůči mému přirovnání k USA,ale tam poprava el.křeslem dosud existuje.Při popravě je v místnosti cítit spálená kůže a maso. Poprava může být doprovázena kouřem nebo párou, krvácením (z úst nebo očí), zvracením, urinací/tedy močením/ nebo defekací/tedy výkaly/. Někdy vězňovi vypadnou oční bulvy. Vězeň otéká, někdy začne hořet.
Dalšími používané způsoby popravy jsou
Garota
Smrtící injekce
Plynová komora
Zastřelení popravčí četou
Oběšení
Setnutí hlavy (gilotina)
Zardoušení
Existuje mnoho dalších způsobů trestu smrti. Obvykle se jedná o historické způsoby: ukřižování, ukamenování, estrapáda, rozdupání slonem, upálení, stětí mečem, lámání kolem, stažení z kůže a mnohé další. Některé z těchto historických způsobů jsou ale stále v některých zemích uplatňovány (např. ukamenování v Íránu, stětí mečem v Saúdské Arábii).
Takže z vysvětlení bez názoru,zda je to dobré či špatné Vám ještě nemusí být zle.
A na těchto stránkách se vysvětluje,nikoliv komentuje dobro či zlo.

arygnoc

je to brutálne.
rovnako, ako je brutálne zastrelenie, obesenie, upálenie, utopenie, smrtiaca injekcia a trest smrti ako taký.

mimochodom – tie popravy sa v islámskom práve netýkajú iba žien, ale aj mužov – neverných a tých, ktorí majú sex (so ženou), pokiaľ nie sú ženatí. Ale toto sa v islame príliš nepraktikuje, i keď sa výnimky nájdu (no sexizmus existuje nie len v politike, sociológii, ale ako vidíme, aj v náboženstve. a potom ver bohu [krásna definícia boha: „to je ten, kto má vždy obsadené, keď sa ho potrebuješ dovolať“]).

trocha cyniky:
kamene sú lacnejšie ako guľky.
kvôli „úsporám“ vymysleli v USA popravu elektrickým prúdom, následne injekciou.

prosto, i smrť je byznis.

anonym

barnajka
Souhlasím s Tebou se vším až na to, že Korán opravdu není dobrá kniha. Jsou v ní napříkla verše, které doslova vyhrožují tím, že pokud nebudeš věřit, tak Tě bude bůh navěky mučit ohněm… „Zlých“ veršů je tam daleko víc, ale i kdyby tam byl jen tenhle, tak už mám rozumný důvod takovou knihu odsoudit. Proč by bůh takhle uboze lidem vyhrožoval…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-WIdx-ahXBo&feature=y­outube_gdata_pla­yer

anonym

barnajka
Nejde o to, jestli jsou vetsi nebo mensi zvirata nez mi v Evrope. Jde o to, ze se ridi presne podle Saria prava – Islamskeho zakona zalozeneho podle Koranu a ten se od sedmeho stoleti nezmenil a nikdy nezmeni. Oni to zverstvo delaji, protoze si mysli, ze je to na prani boha. Je by ani kratce nenapadlo, ze by Mohamed mohl lhat o tom, ze jeho kniha je „bozi slovo“ a ze jedine o co mu slo bylo ovladat lidi. Oni maji vymyte mozky nabozenstvim. Nabozenstvi je to nejvetsi zlo, ktere lidstvo kdy potkalo.

barnajka

To souhlasím na 100% – kdyby bylo na mě, náboženství šupem smažu z povrchu zemského. Ty největší zvěrstva dějin se v drtivé většině děly právě ve jménu boha a víry, ať už to bylo maskováno jakkoliv.
Ale islám není špatný sám o sobě.
Není to islám, který lidem vymývá mozky – je to autorita, která jim Korán interpretuje a které oni slepě věří.
*Někdo jí věří, protože možná není schopen vlastního úsudku.
*Další jí věří, protože ve své dobrotě by ho ani nenapadlo podezírat ‚posla božího‘ (ajatolláha atd) z nějakých nedobrých úmyslů.
*A někdo jí možná věří jen proto, že věřit musí.
Protože ví, co bude následovat, když se vzbouří.

Všimněte si, že ty nejvíc vymytý mozky jsou právě v těchto arabských/ori­entálních zemích: Iránem počínaje, Pákistánem a Afghanistánem konče.
Tohle jsou země, kde člověk není vnímán jako myslící lidská bytost, ale jako tupá ovce, od které se očekává naprostá poslušnost. Manipulace a vymývání mozků má tu poslušnost zaručit. A když se u moci sejde banda psychopatů, kteří ví jak na to, dílo zkázy je dokonáno.

Ještě k té interpretaci: to máte jako s Biblí: 10 lidí, 10 různých interpretací.
Kdyby bylo na muslimech samotných, ať si Korán naštudují a vezmou si z něj to ‚svoje‘, vypadalo by to určitě jinak.
Fakt: ne každý muslim je automaticky vymytý mozek.
Mám několik virtuálních kamarádů třeba i v Indonésii, ti jsou všichni do jednoho SILNĚ věřící muslimové – a no problem! Nic do mě nehustí ani přímo, ani podprahovou metodou.. :) Kdyby neměli na facebookovým profilu napsáno ‚muslim‘, ani to o nich nevím!
V Indonésii mají zřejmě jiný vedení, který jim z Koránu dokáže vytáhnout to pozitivní. A to negativní? Možná, že ho ani nevidí…
Možná, že zlo jako takový v Koránu ani není.
Vidí ho jen ten, kdo ho vidět chce.
Vážně je to o lidech.

Nevěřím tomu, že by muslimi byli špatní už ze své podstaty, je proto, že vyznávají islám.
Když lidi v Indonésii umí žít v souladu s Koránem, aniž by dělali peklo ve světě..je vidět, že to jde!
Když se chce…
Není nutný brát lidem islám – chce to změnit kompletně celý systém v jejich zemi: vyměnit degenerovaný vlády, fanatický náboženský autority…
Jenže tohle se změní asi sotva kdy. Mnohý národy v tomto fanatickým bludu žijí už ‚od počátku věků‘ a starý pes se novým kouskům učí dost těžko.