Reganois

Myslíte, že jsme v počátku matriarchátu?

Přijde mi, že společnost se feminizuje. A pokud, je to dobře, nebo ne?

Nejlepší odpověď
UPhelp

NEmyslím, ale některé feministky se o to horlivě snaží. Abyste správně rozuměli, tak „normální“ feminismus má být naprosté zrovnoprávnění žen a mužů, nikoho nezvýhodňovat, pouze se snažit a prosazovat, aby OBĚ pohlaví na tom byly stejně, spravedlivě, se stejnými právy a příležitostmi, popřípadě pomáhat znevýhodněným ženám (schvální píši obě pohlaví, protože jsou jen dvě). Některé to nepochopily a jde jim o jakousi nadřazenost, či co. A jsou zaujaté k mužskému pohlaví.

Ale jsme na počátku velmi chaotické a řekl bych nemorální doby (lgbtq, egoismus, nulová zodpovědnost, mravy ↓, pseudo demokracie – a svoboda slov, rasismu na ruby – kdy se využívá něčeho, co ani rasistické není, aby se ospravedlnila nějaká kriminalita a nezákonnost, vláda dezinformačních médií, naprosté zkreslování i běžných faktů a omezování svobody myšlení/názorů, zneužívání demokracie – pouhého pojmu – k něčemu, co s demokracií nesouvisí).

Další odpovědi
Kepler

Začalo to jako boj za rovnoprávnost žen a tím to taky skončí. Proboha, společnost přece není boj mezi pohlavími, rozdíly a úlohy mužů a žen jsou a vždycky budou.
Matriarchát není pouze opakem patriarchátu, kde ženy mají vyšší společenské postavení než muži. Matriarchát bývá založený na vztahu matka-potomek a bere v potaz základní mateřské hodnoty: příprava výživy, pečování o domácnost, pocit lásky, které jsou důležité pro všechny. Pro matky i ženy, které matkami nejsou, pro ženy i muže. Matriarchální společnosti jsou vědomě postaveny na těchto mateřských hodnotách. (wiki).
Myslíš, že dnešní ženy by byly schopny plnit tuto sociální roli?

FlAsh_7

To ukáže budoucnost, historicky bylo spousta údajných společenských „revolucí“ a epochálních snah o změnu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.