schranka

Myslíte, že je to první video fake?

https://youtu­.be/vStNkklZv6E?t=11
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yPmOKgfrDdU

Na tom videu vlastně není nic zachycené, ale reakce dívek je hodně zajímavá a uvěřitelná. Navíc malé děti většinou neumí moc dobře hrát. Co bych řekl, že je fake, je určitě video z toho zámku. Snaží se přilákat turisty.

Reakce pro Mr/s serapico. Já na tom videu nic nevidím. Za zdí asi nikdo není, místnost tam zdá se končí a je tam jen lednice. První tam něco vidí ta starší dívenka a přestože se tam ta mladší taky dívá, tak nic nevidí. Zvláštní. Ta mladší je navíc blíž a mohla by tam vidět líp, kdyby tam někdo byl. Líp, než ta starší.
Takhle vyděsit vlastní děti by mohl asi jen psychopat. Být to moje dcera a vidět, jak je takhle na smrt vyděšená a děsivě křičí, tak nevím.
Proč nereaguje ta matka za kamerou? Nemá na co reagovat, když nic nevidí. Jen vyděšené dcery z ničeho. A děti často mění nálady.
Natáčení, jak děti sedí u stolu a jedí, je něco neobvyklého? Lidi natáčejí kdeco a my z dětství máme tucet takových videí, kde se vlastně nic neděje, jen si děti hrají nebo jedí. V podstatě na těch videích nic zvláštního není, jen rodiče natáčeli své děti. Hlavně v době, kdy domácí kamera (před 20 lety) pro nás byla něco speciálního. Pokud nevěříte doporučuji projít si staré rodinné nahrávky, své nebo jiných. Nebo zajít na facebook, instagram a tiktok. Lidi opravdu točí a fotí všechno.
Neříkám, že by to nemohl být nějaký prank, ale nezdá se mi to a ty argumenty mi nesedí.

Odpovědi
seraphico

Ale samozřejmě, že je to fake. Tedy nikoliv v podání těch holek, ale v podání těch dospělých. Už vidím, jak si někdo jde natočit, jak holky jedí u stolku 😄. Prostě to bylo na ně domluvené, někdo se schovával za rohem a strašil je. Proč by jinak ten za kamerou vůbec neregoval? 😃

Nobi

Nikdo neví (⁠ꏿ⁠﹏⁠ꏿ⁠;⁠)
Ale u toho prvního jsem se musel zasmát protože to byla jasná karma jak se jí ta mladší holka nejdřív smála a pak vyskočila strachy od stolu XD

zjentek

Ok, jedna z možností je, že tam byl duch (a to nemyslím ducha poněkud svatého).

seraphico

schranka:

Vezme tedy popořadě tvé připomínky.

  1. „Za zdí asi nikdo není, místnost tam zdá se končí a je tam jen lednice.“

Místnost tam opravdu pravděpodobně končí, ale že by tam byla jenom lednice? Všimni si, jak dlouhá stěna je v jídelně:

https://ctrlv­.cz/XtTN

Tam by se vešly klidně 2 lednice 😄.

  1. „První tam něco vidí ta starší dívenka a přestože se tam ta mladší taky dívá, tak nic nevidí. Zvláštní. Ta mladší je navíc blíž a mohla by tam vidět líp, kdyby tam někdo byl. Líp, než ta starší.“

Ano, je zvláštní, že první tam něco vidí, zatímco druhá ne i když se dívají současně. Nemyslím si, že tam něco vidí, spíše slyší. Mamince nedokáže říct, co tam vidí, pouze říká, že se bojí. Malá ten zvuk nemusela zaregistrovat. A že sedí blíž a mohla by tam lépe vidět? V takovém úhlu, ve kterém seděla, za lednici neviděla.

  1. „Takhle vyděsit vlastní děti by mohl asi jen psychopat.“

Ale no tak. Koukni se na YouTube, tam vidíš každou chvíli něco podobného. A nemusí to být zrovna strašení dětí. Někteří rodiče akorát neznají mez, za kterou by neměli chodit.

  1. „Proč nereaguje ta matka za kamerou? Nemá na co reagovat, když nic nevidí. Jen vyděšené dcery z ničeho. A děti často mění nálady.“

Jj. Úplně klasická reakce dokonalého rodiče. Děti se bojí, myslí si, že tam něco nebo někdo je, ale matka roku jenom natáčí a nejde je uklidnit. Starší dcera s pláčem běží k ní, ale supermáma natáčí dál, ještě přece musí počkat na reakci své mladší dcery. Každý normální rodič by řekl: „Nic tam není, podívej.“ a šel by do kuchyně a rozsvítil, aby se samy přesvědčily. Mimochodem, všiml sis toho tmavého černého rohu vlevo dole? Že by skrytá kamera? 😄

  1. „Natáčení, jak děti sedí u stolu a jedí, je něco neobvyklého?“

To je mi panečku záběr! Sednout si do kouta, abych natáčel záda jedné z dcer. To nevypadá na Oscara za kameru 😄. Ale natočit kameru tak, aby zabírala tu místnost, ze které se ozývají prapodivné zvuky, to je podmínkou! 😄

Stručně a jasně, byl to prank od rodičů, kteří se snažili jen vystrašit své děti a zároveň si to natočit. Nic víc, nic míň.

schranka

Tak snad vás to nepotká. Člověk neuvěří, dokud nezažije. 😄