Avatar uživatele
zzzlatokopka

Myslíte, že bylo v úmyslu architekta, aby vojenská škola v Kalifornii dostala tvar hákového kříže?

http://zoom.iprima.cz/…

Nevíte kde přesně leží? třeba odkaz v mapě?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, kapka, iceT, redy, marci1, klumprt, Agneta, gecco před 2074 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

To víš Prima...zase se chtějí dělat s hloupostmi zajímavými :D
Já jsem viděla (v zahraničí) asi devatenáctiletého (u nás by platil za alternatívního) s rastacopem, a ten měl přes celé tričko nejen nějaký hákový kříž, ale německou fašistickou vlajku (červenou s bílým středem a černým h. křížem - i s tím sklonem), a všem to bylo ÚPLNĚ jedno :DDD

Doplňuji:
Úmyslem architekta to nebylo, jedná se v tomto případě o dokonalý rozvrh prostoru. Naštěstí se to v Americe "smí". V Česku by se to asi stavět nesmělo, a přitom by tři nohy nevyužívaly místa, a pět by zase bylo moc - málo prostoru, koukali by si do oken:DDD

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

32.67657°N 117.15827°W

https://www.google.cz/…


Doplňuji:
Ad mazání:

Jsem přesvědčený, že mé nejméně dvě odpovědi smazal jugar. Jedna byla v http://www.odpovedi.cz/… - v této otázce zmizely dvě odpovědi, které nedaly očekávanou odpověď, a hned poté byla třetí odpovědi dána nominace. Další má odpověď zmizela krátce poté. Statisticky je taková náhoda téměř vyloučena.

Píšu sem, protože nemůžu odpovědět v PM ;)

Upravil/a: setapouch

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Podle níže odkazovaného článku byla budova postavena v 60.letech, dlouho si toho nikdo nevšiml, dokud nebyly na Google maps zveřejněné fotky shora. Představitelé námořnictva o tom věděli už dřív, ale rozhodli se nic s tím nedělat. V té době byla budova v bezletové zóně pro komerční lety, takže si toho nemohl obyčejný člověk všimnout. Do vynálezu internetu.
V roce 2008 se rozhodli vynaložit 600.000 USD na přestavbu budovy tak, aby už takhle shora nevypadala.


http://www.nytimes.com/…

Osobně si myslím, že architekt spíš hledal dokonalý tvar na dané parcele. A taky si myslím, že ty prachy jsou vyhozené. Tvar budovy nemůže nikomu ublížit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Architekt predsa vidí svoju stavbu ešte pred jej postavením... V tomto duchu musím na vašu otázku odpovedať ano, bolo to v úmysle architekta, aby tvar svastiky, v rozložení budov dominoval.
Otázkou je ale aký symbol, mal predstavovať - symbol šťastia u indiánskych kmeňov alebo symbol nešťastia, zla a nenávisti (v našom chápaní), symbol fašizmu...
citujem:
Svastika sa vyskytuje v mnohých kultúrach po celom svete buď ako náboženský symbol, symbol rôznych organizácií a politických smerov alebo jednoducho ako dekoratívny prvok. Dnes je v západnej kultúre pravotočivá svastika známa prevážne ako symbol nacizmu.
Začiatkom 20.storočia svastika získala v Európe a v USA veľkú popularitu. Bola chápaná ako symbol šťastia, a tak sa používala v mnohých emblémoch ako civilných organizácií, tak aj vojenských jednotiek." wikipédia
Ku chápaniu tohto znaku ako symbolu nestačí poznať len jeho temnú stránku minulého storočia, ale vplyv a chápanie symbolu v celom vývoji ľudstva. Ako jeden z nemnohých znakov - symbolov sa objavuje snáď vo všetkých civilizáciach po celom svete a vývojových obdobiach.
Doplňuji:
lokalizácia a pohľad v google maps:
GPS súradnice 32.676303, -117.157695
https://www.google.cz/…

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Myslím že ne. Stavba mi připadá dokonale rozložena. Bohužel jen připomíná nacistický hákový kříž. Svastika hákového kříže se ale používá od nepaměti, nikoliv jen nacisty. :-)
"Proti kontroverzním kasárnám protestovala místní odbočka Ligy proti hanobení. Nicméně i její předseda Morrios Casuto uznal, že nejde o záměr a ocenil námořnictvo, že uznalo chybu a snaží se jí napravit."

http://zpravy.idnes.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Doplňuji: - levicově alternativního, nebo né?

před 2074 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava