Zvědavý

Myslíte si, že budovy WTC byly zničeny tak, jak tvrdí oficiální verze, nebo jste zastánci nějaké konspirační teorie?

A řekněte mi prosím, přihlásila se al-Kaida k tomuto útoku? Co si myslíte o údajných nastražených bombách a jsou o této teorii nějaké důkazy?? díky

Co všechno hraje ve prospěch k. teorie? Jaké důkazy a fakta? Co říkají stavební inženýři nebo prostě „lidi z oboru“- o tom, jaká byla pevnost budovy? Každý může mít myšlenku názor nebo teorii – ale důležitá jsou fakta a důkazy.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdo vytváří různé konspirační teorie je buď nevzdělaný blbec, nebo se snaží na sebe upozornit a ostatní mu na to skáčou. To je vše.

Další odpovědi
Cenobita

WTC zcela jistě nemohlo nikdy spadnout takovým způsobem, jakým spadlo, byla to řízená demolice.

Oficiální verze je to nebetyčná lež. Nikdo přesně nevíme jak k demolici došlo, kdo ji naplánoval a kdo provedl a kdo usiloval o zametení stop. Ale aspoň vidíme s kým se paktujeme a jakou cenu má v USA lidský život Američana.

Ani prasečí chlívek by nespadl tak dokonale.

Zdroj: http://www.kom­somol.cz/?p=1588

dubraro

Myslím, že ne, nárazy letadel nemohly způsobit tak dokonalé zhroucení. Taky perfektně spadla budova vedle, do které nic nenarazilo.
Ono nejde ani tak o to, že by nebyly důkazy pro alternativní verze, hlavní problém je v tom, že nejsou dostatečné důkazy pro verzi oficiální.

quentos

Přijde mi neuvěřitelné, jak se ještě dnes může najít někdo, kdo věří „oficiální“ verzi.
Poslechl jsem si zajímavou přednášku na toto téma: http://manipu­latori.cz/fran­tisek-wald-11-zari-2001-k-padu-mrakodrapu-svetoveho-obchodniho-centra/
Odborníci se shodují, že kdyby se to přihodilo tak, jak se oficiálně tvrdí, vypadalo by to úplně jinak (budovy by padaly jinak a jinam, zabránilo by se druhému nárazu letadla atd. …). Dále jsem se dočetl, že USA měly tehdy nějaký obrovský dluhový závazek, který se zavázaly splatit do 12. 9. 2001. „Shoda náhod“, že…

anonym

Naivně jsem si roky myslel, že se to vše stalo, tak jak nám bylo řečeno v TV, ale čím více jsem si o tom zjišťoval, tak tím více alarmujících informací jsem zjistil. Tohle je podobná situace jako s JFK. Vymyslí se cokoliv, klidně i nelogická verze, ale lidi tomu uvěří, protože se jim to podá na talíři až pod nos, a co hezky voní, tak se taky sní, ne? Nemám náladu tu zacházet do podrobností, protože to by bylo na dlouhé povídání. Kdo chce, tak si pravdu najde a něčemu uvěří, a kdo nechce, tak bude dál věřit oficiální verzi jako já donedávna. Byl jsem oklamán. :)
Důvěřuj, ale prověřuj platí i u zpráv čím dál více a Daniel Landa to vystihnul v jedné písni kde byla tato část:

Růže do uší, hluší lidé netuší,
že dávno hmota zvítězila nad duší.
Příští stanice je peklo, i když slíbený byl ráj.
Prachy jsou pravda, obsah je forma
a drzá lež je propříště norma.
Do mozku vrtá skutečnost krutá, že padl stín na můj kraj.

Petr__

Vláda, tajné služby minimálně o tom věděli a nechali to proběhnout. Nejspíš pomohli způsobit větší poškození pomoci nanotermitu…jeho stopy se tam našli a hořelo to tam snad ještě měsíc po útocích.

Ganymede

Souhlasim s Cenobita

Katka94

WTC si v USA shodili sami. Na miste se nasly zbytky termitu, kterym cilene natavili konstrukci pred odpalenim nalozi, protoze budova byla velice bezpecne postavena. Cele to tedy muselo byt profesionalne promyslene. Navic se zverejnily i zaznamy, ze nekteri z tech, co o tom vedeli, varovali predem sve blizke, aby odesli nebo tam nechodili v cas „utoku“.
No a duvody jsou podle me jasne. Ale neslo jen o penize. Predevsim podle me slo o vyvolani strachu, aby byli lide ochotnejsi se nechat prohledavat a sledovat kamerami na kazdem rohu, ktere vlada instaluje se zaminkou bezpecnosti obyvatelstva.
Je to jen jeden z mnoha kroku k Novemu Svetovemu Radu, ktery je planovany po generace.
Doporucuji napr.cprednasku tajne spolecnosti nebo novy svetovy rad od Dr. Prof. Waltera Veitha na youtube.

Nuk nuk

Jsem nakloněna spíše věřit oficiální verzi. Al-Khaidá se k útoku přihlásila, což samozřejmě nemusí nutně znamenat, že útok provedla. Islamistické organizace se rády „chlubí i cizím peřím“. Nicméně oficiální verze celkem logicky zapadá do událostí, které se staly před i po útocích.

Na druhou stranu ale souhlasím s Petrem_ v tom, že americká vláda a tajné služby o přípravách útoků pravděpodobně věděly nebo měly alespoň nějaké informace, které tomu naznačovaly, a snaha útokům zabránit nejspíš neproběhla žádná.

hapiky

Amíci potřebovali naftu od Iráku, ale nemohli tam vlítnout bez důvodu. Amíci jsou takoví, že něco obětují aby následně získali víc. Sami by jej asi nesundali ale možná, že záměrně dělali mrtvého brouka.

JájsemRaibek

Ničím a nikým nepodložený názor.
Studená válka skončila, není s kým bojovat, není proč vyrábět tolik zbraní a zbrojařské firmy, to už je nějaký příjem a tudíž i silná lobby. Zákonodárci nechtějí zbrojařským firmám dávat tolik peněz, protože není proč. Tak se nějaký proč vymyslí. Udělá se útok na USA, spadnou dva nějaký baráky a že u toho zemře nějakých pár lidí, je zanedbatelné proti ziskům zbrojařských firem. A najednou už je důvod proč proti někomu bojovat, proč vyrábět další a další zbraně, proč investovat do bezpečnosti atd.

zjentek

Tak teorie jsou různé. I já mám svou teorii (bo praxe je tam asi tajná), ale nerad bych někoho nespravedlivě obviňoval, nebo tak… no to je jedno, zkrátka konspirační teorie. Jednoduše v tom má prsty někdo z V4! Ale nemyslím někoho z fabriky na vidlicové motory. Spíše podezřívám Visegrádskou čtyřky. Někdo z tý konspirační skupiny!

luckykubrt

Byla to spíše ta al- Kaidá, když se k tomu přihlásila. Samozřejmě s vědomím a souhlasem americké vlády.
Zjentek: Visegradská čtyřka jsme my, Slováci, Poláci a Maďaři. A vznikla na základě migrantské krize, což částečně zavinilo i 11. září 2001. Tady to je trošku úlet. 🙂

orwell

Náhodou jsem zabloudil před okamžikem až sem a přihřeji si svoji polívčičku:-)
Víte jaký je pravý význam slova konspirace? To není označení pro něco vymyšleného za účelem mystifikace a pod. Pravý význam slova konspirace je spiknutí, tajná dohoda. Konspirační znamená utajený, spiklenecký,… (citace ze slovníku cizích slov z r. 1993). Konspirační byty bývalé StB nebyly vymyšlené, vylhané, neexistující, ale zcela reálně existující byty vyhrazené k jistým účelům. Až v posledních letech došlo k překroucení významu tohoto slova a patrně to nebude jediný případ. K tomu by se mohla vyjádřit annas, jako expert na jazykové záležitosti zde. Ona se totiž překrucuje i historie. Co se týká těch „konspiračních“ teorií, nevšimli jste si, že se začínají nějak podezřele potvrzovat? Není to tak dávno, kdy všechny teorie varující před možnými následky imigrační krize byly takto označovány. Nám přece nic nehrozí, … A ejhle! Nedávné vyjádření pana Chovance a spol. říká snad něco jiného, ne? Chemotrail je opět další dementní konspirační teorie a tak bych mohl dál pokračovat. Už jednou jsem zde psal, že nejlépe schovaná pravda je v kupě lží. Proto vždy zároveň s nějakou pravdivou zprávou o nějaké události je stvořena a vypuštěna do světa řada dalších, i dokonce vzájemně si odporujících, mající za úkol snížit důvěryhodnost té zprávy původní, pravdivé. Sám jsem před časem viděl v tv. nějaký pořad, kde právě člověk vytvářející tyto maskující teorie o tom mluvil. Jak to dělá a proč to dělá. Dělá se to samozřejmě na objednávku a ne zadarmo. Určitě jsem nebyl jediný, kdo to viděl a slyšel. Takže na ty „konspirace“ pozor! Mohlo by se lehce stát, že ten, kdo označí druhého za nevzdělaného blbce (z pohledu víry v nějakou konspiraci), by po čase mohl být za blbce sám. Tím se nechci nikoho dotknout, ale asi se stalo.

Tarzan

http://www.ima­gehosting.cz/?v=54161­7ufu.jpg

RumCais

Myslím si, že se to moc nafukuje a nevěřím těmto konspiračním verzím, často jsou v nich faktické chyby. To co se tvrdí by tamní vláda ani nezvládla, stačí trochu kritického uvažování.
@Cenobita: co je to za link… Musím se smát, odkaz že stránek mladých komunistů. To je, ale kvalitní zdroj, až se za břicho popadám 😁

tobby

Souhlasím s Keplerem.

richardad

Říká se, že žádná vysoká budova nespadla po požáru. Jenže hořením nábytku nevznikne teplota, jako hořením palivové nádrže. Nejvíc mě pobavily názory, že to padalo podobně jako u řízené demolice. Tíhové zrychlení je konstanta a proto všechny domy padají stejně rychle. Musíme si uvědomit, že hořelo 3–5 pater, to je 15 metrů. Zbytek 20 pater má obrovskou hmotnost Po 15 metrech pádu už mělo těleso rychlost 60 km/h, takže konstrukce pod ním povolila, jakoby byla z papíru.

Naproti tomu letadlo je zkonstruováno z 1 mm tlustých hliníkových profilů a stěny jsou vyplněny 40 cm skelné vaty. To je jako hodit hadrem proti zdi. nic se nestane.

Hitler sice nechal zapálit spolkový sněm, ale v noci, když v něm nebyli lidi a také měl naplánovanou výstavbu nové budovy. To možná lidi vede, že předpokládají, že USA, také válčí s celým světem.

Cenobita

RumCais: no právě záměrně jsem tam dal tento odkaz, ten nejlépe selekuje inteligenci, jistě mohu hledat jiné odkazy, ale proč, já nechci přece vypadat jako expert na WTC, od toho tu jsou jiní experti, kteří všechno vědí a všemu rozumí a ostatní jsou jen nevzdělaní blbci. Jinak mne potěšilo, že jste se aspoň zasmál, i to byl účel.

Kepler

Nemusím být zrovna statik, abych pochopil, že se nejdřív zhroutila vnitřní ocelová konstrukce budov vlivem největší koncentrace žáru. Pak se věže seskládaly do sebe a spadly. Jen to VYPADALO jako řízená demolice. Mně zase připadá neuvěřitelná teorie, že se jednalo něco jako o požár Reichstagu a že by kvůli zámince sami zničili svůj symbol N.Y. + více než 3000 vlastních špičkových pracovníků.

Cenobita

Ani prasečí chlívek by nespadl tak dokonale.

anonym

Kepler: To jsi vzal za špatný konec. Tady nejde o lovení senzací ani na sebeupozorňování, ale pouze o rozvinutí diskuze a otevření prostoru pro interpretace. Jak to tedy může ovlivnit názor těch co jsou skálopevně smířeni s tím co nám oficiálně řeknou v TV? Nijak, takže není potřeba tu někomu říkat nevzdělaný blbec. Nikoho se tu však nezastávám a ani neříkám, že konspirační teorie jsou něco co by mělo pouze šokovat. Líto mi je těch lidí co tam zemřeli v těch budovách, ale také těch v letadlech. Co je mi však líto ještě víc, že lidé jednoduše stráví vše z TV jako jedinou pravdu. Na závěr by se dalo říct rčení: Nevěř nikomu a ničemu! :) Také by se dalo použít: Neptej se na nic, co najdeš přes Google, ale to by tahle stránka nebyla ani zdaleka, tak přínosná a zajímavá.
PS: Nechtěl bych se tě nějak dotknout, protože tohle je jen můj názor i když se s ním ohrazuju proti tvému. Víš já když mám špatnou náladu, tak umím být pěkně necitelný jako z kamene a neberu si žádné servítky. :) I přesto mám dobrou povahu a tak. Tfuj to jsem zase vypotil pěknou snůšku keců :D. (umím i sebekritiku) :) Protože mě to dodává pocit lehkosti. :) Takže opakuji: Sorry tohle není nic proti tobě, ale jen mě zaskočil ten rezolutní názor, který i přes to respektuju, ale chtěl jsem se o něm taky vyjádřit.

Kepler

Jo, byl jsem ve svém vyjádření rezolutní, protože když slyším slova „konspirační teorie“, tak se mi otvírá kudla v kapse. Už se navymýšlelo tolik kravin, mnohdy postrádající jakoukoliv logiku, že mě to prostě nenechává chladným. Říká se že největší katastrofou je srážka s blbcem. Kam se hrabe WTC a letadla.

Cenobita

Nejspíš je potřeba správně rozumět slovu konspirace = spiknutí.

hapiky

Náraz letadla by budova vydržela, problém byl s palivem z letadla s následným požárem. Ten rozžhavil budovy tak, že jim „ujely nohy“

Cenobita

Když padá výšková budova, vypadá to většinou takto:

http://zpravy­.idnes.cz/obra­zem-na-cinskem-sidlisti-se-prevratila-patrova-budova-pz5-/zahranicni.as­px?c=A090628_131447_zah­ranicni_pei

http://www.4stav­.cz/v-cine-se-zritila-rozestavena-vyskova-budova_4c3261

Cenobita

Pád WTC byl přesně to co se stalo ve filmu HarryPotter, když mu učitel neodborně léčil zlomenou ruku – chyběla opora – skelet a ten se nemohl jen tak vypařit, tolik oceli nikdy, nikdo z nás ani neviděl a během pár okamžiku ta ocel nebyla. Po pádu WTC by seriozní vláda zahájila vyšetřování aby se zjistila příčina, americká vláda IHNED prodala železný šrot z WTC do oceláren v Číně k recyklaci (hlavně co nejdál z USA) že ?

Cenobita

Když někomu ujedou nohy, tak spadne na bok, málokdy se mu hnáty vrazí do dutiny břišní (tedy nejspíš nikdy, ale dobrej tip na scary movie 🙂

hapiky

Nejspíš jsi nepochopil sarkasmus. Živí tvorové padají jinak než monstra z betonu, s tím bych souhlasil.