sesednizkola

Můžu se sám pokřtít?

Kdybych řekl tu formuli „Křtím se ve jménu otce, syna…“ A polil se vodou, kterou bych předtím posvětil.

Nebo je takový křest neuznatelny a šel bych pak do pekla?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nelze se pokřtít sám. V takovém případě je to jen jakýsi podivný pseudorituál.

Další odpovědi
ivzez

Proč byste nemohl. Bude-li to upřímné, bude to podle mne
mít větší váhu, než kdyby Vás pokřtil některý pokrytec.

Nesouhlasím s tím vzděláním → Jan Křtitel byl rybář,
žádné vzdělání ani nebyl členem žádné „skupiny církve“.

Bůh mezi sebou a člověkem nepotřebuje žádného „prostředníka“,
ví, co má člověk v srdci, i jaký vztah k němu má.

A když už se tu objevují otázky o pekle:
Podle mne je mnohem pravděpodobnější, že v něm skončí ti, kdo se samozvaně staví mezi Boha a lidi, a/nebo ti, kdo Boha tak „násilně propagují“, až lidem brání jej spatřit (např. Svědci Jehovovi).

Mc Merkurion

… nemůžeš se pokřtít sám a vzhledem k tomu, že do pekla choděj pokřtění hříšníci, tak ti ani nehrozí …

Dochy

Pokřtít se sám je podle mně nesmysl.

Jinak vzdělání na možnost někoho pokřtít nemá vliv. Pokřtít může kdokoli kohokoli (předpoklad je že oba souhlasí a jsou si vědomi co a proč dělají, či lze souhlas předpokládat, pokud jej křtěný nemůže udělit – nemocný, příliš mladý…)

může kdokoli, ale alespoň u katolíků se výrazně doporučuje křest knězem – z více důvodů…