Kepler

Muži prý jsou z Marsu a ženy z Venuše?

Když to vezmu z pozice astronoma, tak je to asi pravda. Nejpekelnější podmínky na kamenných planetách jsou na Venuši. Ale jak k tomu přišli muži, když jim přisoudili Mars, zřejmě mrtvou planetu? Z jiného hlediska: odkud jsou amazonky, Vlasta s jejími dívčími válkami a odkud nositelé Nobelovy ceny míru?

Nejlepší odpověď
annas

Mrkněte se do archivu Podrobné vysvětlení najdete v odkazu.

Zajímavý je odkaz
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-ze-zeny-pochazi-z-venuse

„Jsou muži z Marsu a ženy z Venuše? Opravdu to takhle funguje?“

http://www.ji­trnizeme.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2009080028

Doplňuji nový zdroj. " Gray, John: Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše"

Srovnání rozdílu mezi muži a ženami. Z něho vyplývá, proč se muži a ženy liší.

http://www.prec­teno.com/gray-john-muzi-jsou-z-marsu-zeny-z-venuse-1676

"Třebaže se na tom faktu, že ženy a muži jsou rozdílní, skoro všichni shodneme, mnoha lidem stále ještě není jasné, jak jsou rozdílní.“

„Aby se Marťani cítili lépe, odeberou se do svých jeskyní a řeší problémy o samotě. Venušanky se scházejí a otevřeně o svých problémech hovoří, aby se cítily lépe.“ Když muž zaleze do své jeskyně, žena se může mylně domnívat, že o ni nestojí, jinak by s ní přece o svém stresu mluvil. Jako se muž snaží ve stresu soustředit na jeden problém a na ty ostatní zapomenout, žena má naopak sklon nechat na sebe působit všechny problémy najednou. Hovoří o nich, ale nehledá nutně řešení, potřebuje pouze získat lepší představu o tom, co jí vlastně vadí, a ulevit si tím, že se vyjádří a dojde porozumění"

ak motivovat opačné pohlaví

„Muže motivuje a posiluje, když mají pocit, že je někdo potřebuje. Ženy motivuje a posiluje, když mají pocit, že je někdo hýčká. Stejně jako se ženy bojí přijímat, bojí se muži dávat.“
Mluvíme různými jazyky

„Nejtěžším úkolem pro ženy je správně interpretovat mužova slova, když nehovoří. Když muž mlčí, může si žena snadno představovat to nejhorší.“
Ženy jsou jako vlny

Schopnost ženy dávat a přijímat lásku je obvykle odrazem toho, jak se sama cítí.
Jak žádat o oporu a dostat ji

„Muži jsou mnohem ochotnější říkat ANO, pokud mají svobodu říci NE.“
Princip 90:10

Jsme-li mrzutí, 90 % mrzutosti padá na vrub minulosti a nemá nic společného s tím, čemu ji přičítáme. Obvykle pouze 10 % mrzutosti nějak souvisí se současnými prožitky. Jen málokdy jsme skutečně rozmrzelí pro to, proč myslíme." atd.

Autor: Gábina Janků

Další odpovědi
Kelt

Je to název jedné knihy od autora, který napsal něco ve stylu, proč ženy neumějí číst v mapách (a předtím je tam něco o mužích). Podle mne není důležité, odkud jsme přišli, jako to, kam chceme dojít nebo kam jdeme.

zjentek

Z pozice astronoma křesťana by ses takto nerouhal. Přece nejsme ani z Masru, ani z opice… jsme děti boží!

marci1

Sluneční soustava: Merkur-Venuše-Země-Mars … a jak hezky jsme se my ženy a muži sešli na planetě Zemi. 🙂

anonym

Všichni jsme děti létajícího špagetového monstra. O tom nemůže být pochyb, tak je psáno 🙂

led

Z pozície návštevníka na týchto planétach by sme mohli uvažovať o nehostinnosti, ale… to by vám možno vedel povedať kozmický cestovateľ aliendrone.
Vzhľadom na to, že kedysi dávno bohovia prisúdili 2.planétku bohyni Venuši, ľudia jej dodali ženské vlastnosti: ráno za úsvitu, keď ešte muži spia, ako Zornička vstáva, aby pripravila raňajky a bola oporou mužovi. Večer zase, keď už všetci spia, ako Večernica dáva všetko do poriadku po nezbedných mužoch.
Mars, červený ako namosúrený muž s tvárou boha vojny Aresa, pri platení za svoje výčiny po svojich pivných dávkach, pridelil pozemským mužom, okrem zaobstarávania obživy, upratovania domácnosti (niekedy) aj úlohu bojovníka a roľníka, starajúceho sa o bezpečie rodiny a starostlivosť o pole, ale aj toho, čo chce vládnuť…
Dnes sa, vďaka novým poznatkom a novému mysleniu tieto rozdiely v úlohách muža a ženy stierajú, dokonca miestami prelínajú a zamieňajú. Napriek tomu ešte aj dnes je stále veľa zástancov teórie, že „muži sú z Marsu a ženy z Venuše a tak ta má ostať“

Ale čo nás spája je naša Zem, planéta medzi Marsom a Venušou, ktorá predstavuje Rodinu.

Kepler

marci: jo a bůh obchodu Merkur se spokojeně opaluje v blízkosti sluníčka a je mu to fuk. Stejně ale potají do toho kafrá…

Kepler

zjentek: co si to dovoluješ: já a křesťan?! To nejsem- právě díky Bohu!

dudu

Pozor na fakt, že zjentek poslední dobou koná a prezentuje se jako zakuklený apoštol jehovistů.

Kepler

🙂