Avatar uživatele
Registrovaný

Proč se říká, že ženy pochází z Venuše?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

e to metafora. Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. . Tak jako se liší planety, tak se liší muž i žena., i když to bylo napřed jinak.

Každá planeta je jiná. Venuše je pojmenovaná po římské bohyni lásky a krásy Venuši. Jedná se o jedinou planetu sluneční soustavy, která je pojmenována po ženě. Ta Venuše jako ta žena.

Mars e čtvrtá planeta sluneční soustavy, druhá nejmenší planeta soustavy po Merkuru. Je pojmenována po římském bohu války Martovi. Ten Mars jako ten muž.

Kdysi za pradávných časů se Marťané a Venušanky setkali, zamilovali se do sebe a navázali šťastné vztahy, protože uznávali a respektovali vzájemné rozdíly. Potom však přišli na Zem a stihla je ztráta Potom však přišli na Zem a stihla je ztráta paměti: zapomněli, že pocházejí z různých planet. Proto se objevují běžné konflikty mezi muži a ženami a ukazuje, jak se odlišnost mezi pohlavími může projevovat a bránit navázání uspokojivých milostných vztatů.
---

Rozdíly mezi muži a ženami se projevují neustále, v každé vteřině. Žena a muž se celý život dívají na svět a na vše kolem z opačného úhlu pohledu. S mírnou nadsázkou by se dalo říci, že co vidí jeden, ten druhý nikdy neuvidí a naopak. Proto se říká, že „muži a ženy jsou z jiné planety“, toho jsme si však vědomi v těch osvícenějších momentech – v situacích, kdy se odlišnost projeví a ten druhý dělá něco, co nám nedává smysl, pro něj používáme označení ze zvířecí a jiné říše…

http://www.zenax.cz/…

atd.
Doplňuji:
Máte-li zájem se dovědět víc, že nejde tolik o přístup ke kráse, "Venuše,, ale především o rozdílný způsob myšlení a cítění, vztahy atd. ,projděte si názory autora Johna Graye, který se tímto tématem zabýval v několika knihách..

http://www.jitrnizeme.cz/…

Jsou muži z Marsu a ženy z Venuše? Opravdu to takhle funguje?
Důvody:
Extroverze a introverze
Myšlení a cítění

Např. Když je Venušanka ve špatné náladě nebo ve stresu a chce si ulevit, vyhledá někoho, komu důvěřuje, a velice podrobně s ním své denní problémy probere. Když si takhle Venušanky své city sdělí, cítí se rázem lépe.

Na Venuši se svěřování se svými problémy považuje za projev lásky a důvěry, ne za obtěžování. Venušanka si připadá dobře, když má milující přátele, jimž se může svěřovat. atd.

Základem všeho je pochopení mezi ženou a mužem.

Jinak diskuse


--
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše -- Praktický návod, jak zlepšit vztahy .

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

protože jak se našla ta soška venuše byla to žena :)


Avatar uživatele

Ženy jsou z Venuše a muži z Marsu...
Venuše byla bohyní smyslnosti, krásy a lásky - tedy zosobňuje typické ženské přednosti, jak je vnímají muži*).
Mars, naproti tomu, v mytologii zastupuje slunce, úrodu a plodnost, ochranu.
Ale pro rozdíly ve vnímání a jednání prostě muži a ženy ´nemohou´ být z téže planety...
___
*) protože ženy také často připomínají bohyni Discordii (Eris), prostě musí pocházet z úplně jiné planety (no, možná jiné galaxie), než muži
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Ríká se to kvuli rozdílnosti myslení...Zkus darovat malému klukovi(4 - 5 let) k narozeninám panenku....a budes videt ! hodí ti jí zpátky a zadupe na ní...:-) (takze uz v tom veku!). Tedy zeny z Venuse a muzi z Marsu, coz uz je ale zase mytologické...:-) Tedy spíse pro trochu vzdelané lidi...:-)
Doplňuji:
Ze premýslím casto nahlas, a prijdu na to, co jsem vlastne chtela ríct az pri mluvení, mi není neznámé...:-) a proto byla obcas nekterá moje odpoved "na úrovni pomocné skoly", a pritom jsem jeste tvrde vyzadovala, aby to bylo respektováno..., a tak mne na prípadné podobnosti nemusíte upozornovat - nemá to cenu...:-):D
Princess má vzdycky pravdu, a kdyz né, tak platí odstavec první...:-):DDD

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.