Ili17

Můžete mi prosím doporučit nějaké dobré fantasy a sci-fi filmy?

Velice ráda se koukám na sci-fi a fantasy filmy, ale bohužel mi došli nápady. Poradil by někdo?

Odpovědi
Anikitos

Nevím přesně jestli to vše budou fantasy a sci-fi, možná některé z nich budou jen dobrodružné:

Percy Jackson, Harry Potter, Mumie (1999), Jursky park, Jursky svět, Pronc z Persie, Sherlock Holmes 2009, 2011 (asi spíš jen mysteriozni, dobrodružné), Král Artuš: Legenda o meči, Flynn Carsen, Van Helsing (2004), Solomon Kane, Drákula: Neznámá legenda, Čarodějův učeň, Marvel filmy (AVengers, Iron Man, Thor, Strážci galaxie,…), X-Meni, Jsem číslo čtyři, Souboj Titánů, Kniha džunglí, Jak vycvičit draka,

Hobbit, Pán prstenů, Piráti z Karibiku, Star Wars (1999–2005), Warcraft, Jack a obři, Cesta do středu Země, Cesta na tajuplný ostrov 2, Jumanji, Mocný vládce Oz, Bohové Egypta, Terminátor 2, King Kong (2005), Kong: Ostrov Lebek,..

Altair-AC

Tajuplný ostrov, strážci galaxie, duch, DeadPool, interstellar :)

anonym

ale jistě, tady https://bit.ly/2Y4A­U9l jich máš 300 kvalitních

Frontinus

Sci-fi a fantasy je hodně široká žánrová skupina, takže bez reprezentativního vzorku toho, co už jsi viděla, se těžko určuje, co by tě mohlo bavit. Dovolím si několik návrhů méně známých/starších filmů, které mě zrovna napadly:

  • Ikarie XB-1 (ČSSR, 1963) – inspirováno jedním z klasiků sci-fi (S. Lem, K mrakům Magellanovým). Černobílé, několikrát lehce zarezonuje komunistická propaganda, ale v rámci roku natočení vynikající.
  • 451 stupňů Fahrenheita (GB, 1966) – další z klasiků, R. Bradbury. Kniha je lepší, ale ani film není od věci vidět.
  • 2001: Vesmírná odysea (GB/USA, 1968) – klasik A. C. Clarke, svého času nepřekonatelné efekty. Zajímat se o sci-fi a neznat je barbartví.
  • 2010: Druhá vesmírná odysea (USA, 1984) – pokračování. Dějovější, pro diváka asi i zábavnější (2001 je dle mého lepší číst než vidět, u 2010 je to vyrovnané).
  • Mechanický pomeranč (GB/USA, 1971) – libo-li trochu dystopie pod taktovkou S. Kubricka?
  • Ivan Vasiljevič mění povolání (SSSR, 1973) – spíš crazy komedie po rusku. Co kdyby si bláznivý vědec Šurik sestrojil stroj času a omylem prohodil svého vlezlého souseda doprovázeného zlodějíčkem za Ivana Hrozného? /asi neexistuje český dabing, pouze titulky/
  • Zkouška pilota Pirxe (Polsko/SSSR, 1979) – opět S. Lem (Přelíčení). Takové jiné.
  • Sexmise (Polsko, 1983) – právem neopomíjený polský film. Co kdyby muži vymřeli – a najednou se objeví dva z minulosti?
  • Total Recall (USA, 1990) – staré dobré béčkové sci-fi. Průměrné triky, trhliny v logice děje, ploché postavy,.. , ale výsledek je překvapivě zábavný.
  • Vládci loutek (USA, 1994) – inspirace R. A. Heinleinem, podle kritiků to není nejlepší zpracování románu, ale mně se to prostě líbí.
  • Muži v černém (USA, 1997) – zábavná sci-fi komedie inspirovaná nudným komixem.
  • Pátý element (Francie, 1997) – nehledej umění, hledej zábavu. Lehce střelené, středně barevné,…
  • Hvězdná pěchota (USA, 1997) – inspirace klasikem (R. A. Heinlein), i když film se od knihy hodně liší (tedy doporučuji i knihu i film). Společnost brutální, násilnická, nazi-oidně vizuální a chytlavá. Dobrej brouk, mrtvej brouk!
  • Equilibrium (USA, 2002) – ano, je to vybrakováno dílem z Matrixu, dílem z Bradburyho a Orwella, ale výsledné béčko je překvapivě zábavné.

Předpokládám, že po klasice typu Star Trek, Star Wars, Vetřelec, Predátor nebo třeba Planeta opic jsi už sáhla..