zjentek

Může se cukr zkazit?

Nejlepší odpověď
annas

Mám zkušenosti s krystalem. Vydrží i roky, ale zežloutne, někdy vytvoří místy hrudky. Samozřejmě záleží na dobrém uskladnění.

Podívala jsem se na net. Můžete si přečíst, že cukr patří k potravinám, které se nekazí, Přece je to konzervační prostředek u marmelád.

https://www.tre­fitech.cz/tyto-potraviny-se-nikdy-nezkazi/

Další odpovědi
Drap

Může se zničit nevhodným skladováním. Při dobrém uložení vydrží spoustu let. Jak dlouho si netroufám odhadnout.

marci1

Pokud je cukr uchováván v nádobách zabraňujících výskytu vlhkosti, vydrží klidně navždy. 🙂

Kelt

Proč by se nemohl zkazit? Při špatném skladování, vlhkosti, teplotě, když se do toho dostanou hlodavci nebo hmyz. Nezapomeň, že rozkladem cukru vzniká alkohol a je třeba trochu kvasinek nebo podobných látek. A kromě toho může vznikat mnoho dalších látek, které asi nejsou dobré na konzumaci.