Hungalabunga

Může někdo upravit nebo přidat slova v bibli, aby posílil víru?

Řekněme jako lepší aktualizace, každý rok, zákony se přeci taky přidávají a upravují ne?

Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Upravit ve vydáném překladu nikoliv. Jen doplnit či vysvětlit rozdílly v pochopení či nepochopenío původního textu.

Ale může někdo přeložit Bibli znova,. protože některá slova či části nebyla přeložena přesně, nebo jsou chybně interpetovaná.

Někde jsem vysvětlovala přikázání "Nepožádáš manželky bližního svého "- archaické užití 2. pádu – správně patří 4. p. – manželku bližního svého.

Když se podíváte do odkazu, překlady se liší, objevují se chyby.

http://myty.in­fo/view.php?cis­loclanku=2007030011

Odborníci jsou si chyb vědomi, stále se objevují nové, ale nevím, kdo z věřícíchc sio pravidelně kupuje nově vydávaný Starý či Nový zákon. Proto věří tomu, co je napsané v Bibli, kterou zná a někdy ani změny nepostřehned.

Křesťané věří v Boha, takže Bibli považují za pravdivou, je inspirovaná Bohem. Zda u někoho víru posílí úprava interpretace, netuším, ale určitě nejde o záměr, ale urpesnění.

Myslím si, že mnohým křesťanům stačí, , že věří v Boha, že stvořil svět,. že na počátku všeho byl Bůh, který miluje člověka.. Bůh, který bude soudit živé i mrtvé, odpouštět hříchy atd. Jeho syn Ježíš, který byl ukřižován, aby odňal hříchy světa.

.

Další odpovědi
Rokio

Je to nesmysl. Bibli napsalo 40 mužů a jakékoliv její úpravy ji ničí.

Mc Merkurion

… k čemu by to bylo ??? dyť je to jen pohádka pro dospělý, jinak snůška nesmyslů a nelogičností, to by jí museli přepsat celou, ale pak by to nebyla bible, korán atd …

Kelt

Jednou bylo určeno, co v Bibli bude, stejně tak v Koránu a dalších knihách, ze kterých se předčítá. Jsou lidé, kteří znají Korán zpaměti a určitě jsou takoví i znalci Bible. A jakákoli úprava, dodatek by se nesetkal u všech věřících se stejným ohlasem. Pak by začali dělat úpray jedni, potom druzí a byl by zmatek. Raději ne.

ivzez

Bible (prý) byla inspirována Bohem.
Troufáte si (u)/opravovat Boha?
Nebo mu vkládat do úst něco dalšího?

anonym

To je obecná nevýhoda náboženství proti běžnému zákonodárství … Náboženství je založeno na dogmatismu, a za každou cenu vždy obhajuje co je v písmu dáno. Proto se také snaží řadu věcí vykládat velmi odlišnými způsoby jen proto, že to jediné co lze měnit je výklad samotný nikoliv původní text. Takže to pak dopadá tak že většina textů které dnes nedávají žádný smysl je označena za jakési abstrakce pod kterými „je třeba“ si představit něco úplně jiného a vyložit si je zcela odlišně 🙂 Zdá se vám to na hlavu postavené ? Pak zřejmě ještě/už nedostatečně věříte 😁