Avatar uživatele
Bronzový

Může dát SPZ do depozita i NEMAJITEL auta,např.kamarád? A co bude potřebovat - malý i velký TP?

Jde mi o povinnost vkladu v místě trvalého bydliště majitele.
Doplňuji:
Upřesňuji otázku - mám darovací smlouvu (notářem neověřenou),na auto,tech.průkazy jsou nezměněné - vystavené na původního majitele. Pojistka je na mě,končí s koncem roku. Auto nepoužívám,ale uvažuji o tom v budoucnu - pokud se vyplatí jeho renovace,aby prošlo TK. Proto by se mi vyplatilo uložit SPZ do depozita,než se rozhodnu,jestli zprovoznit nebo recyklovat.Trvalé bydliště majitele v TP je v jednom okrese,moje v jiném okrese a bydlím též jinde,všechny tři místa,každé jedno,je od sebe cca 100km.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

"Nemajitele" auta snadno vybavíš plnou mocí (pro jistotu s ověřenými podpisy) - stejně mu musíš předat značky a TP a ORV.
Doplňuji:
Ad doplnění: Předpokládám, že není uhrazeno EKO (jinak bych doporučil napřed auto na DI převést na tebe) - nech si od dárce vystavit ještě plnou moc k uložení do depozita (a pro jistotu ověřit podpisy na darovací smlouvě i plné moci u notáře).
A dej si ´pozor´ na dvě věci - jednak na automatické prodloužení (obnovení) pojistky a pak na STK - pokud auto nebude mít platnou STK, ´nevyndáš´ je z depozitu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Je třeba
- plná moc
- malý a velký TP
- vyplněná žádost
- doklad totožnosti
- registrační značky (dříve SPZ)


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud je v techničáku uveden někdo jiný jak vy, což je asi původní majitel, musíte kamaráda vybavit plnou mocí, bez úředního ověření. První bude vystavena (jako) od osoby zapsané na posledním místě v techničáku, aby odhlásil vozidlo z prodejce na Vás, jako kupce. Druhá plná moc bude od Vás a zplnomocníte ho k dokončení změny na Vás. K tomu musí být evidenčka. Bude muset zaplatit 800Kč + eko daň.
Ve Vašem případě bychale navrhl, abyste jménem osoby zapsané v techničáku uložil značky do depozita. Až dáte vozidlo do pořádku, tak pak teprve nahlásit změnu majitele.

Plné moci ani kupní smlouva nemusí být ověřená!!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

BENYTA

Po shrnutí všech vašich odpovědí,za které děkuji,jsem se rozhodla zaplatit si na čtvrt roku pojišťění...a problém vyřeším příští rok.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 299
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.