Válek Petr

Je povinnost dát registrační značky automobilu do depozitu?

Automobil nepoužívám, „povinné ručení“ jsem tedy na další rok neuhradil. Je povinné dát RZ do depozitu? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
verka

Jinak se musí platit povinné ručení. A ten depozit se už také platí.

cukrar

Ano, musíte dát značky do depozitu (po staru,) vyřadit vozidlo musíte, poku není uzavřeno pojištění.
Hrozí Vám sankce.

Dochy

Nestačí povinné ručení neuhradit. Musíš jej zrušit (či přerušit či jaká je ještě možnost) u své pojišťovny, jinak Ti stále běží pojištění a pojišťovna bude pojistné vymáhat. A mám pocit, že pro to přerušení musíš odevzdat (uložit) značky. Jinak se to bere jako provoz vozidla bez pojištění a to se Ti zas brzo ozve kancalář pojistitelů nebo jak se to jmenuje a začne vymáhat pokuty.