9 řemesel

Jak dlouho může být značka od oa v depozitu?

Jak dlouho může být značka od oa v depozitu? Je nějaké omezení?
Doplňuji:
Mám ji tam již min. 2 roky a nic se neděje.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nejdříve si vysvětleme, co to vlastně depozit je a k čemu slouží. Pokud nechcete z nějakého důvodu dočasně provozovat své auto a třeba platit povinné ručení, jednoduše odmontujete registrační značky (SPZ) a donesete je na evidenci vozidel, kde značky za poplatek 100 korun uložíte do depozita. Vozidlo je tak dočasně vyřazeno z provozu a vy nemusíte platit povinné ručení. Dříve šlo uložit značky do depozita na dobu neurčitou, nově je tato doba limitována na jeden rok. Dá se ale z určitých důvodu ještě prodlužovat o půl roku. Jestliže dobu uložení překročíte, hrozí vám pokuta. Ta je ale spíše symbolická – za každý půlrok navíc zaplatíte 50 korun. Rozhodně nehrozí to, že by vám motorku nebo auto po překročení lhůty vyřadily z provozu natrvalo. Takže změny v ukládání značek v depozitu sice byly, ale nikterak radikální. Stačí jednoduše dobu uložení prodlužovat, prodlužovat a prodlužovat

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/motozur­nal/primalinka/_zpra­va/398341

Další odpovědi
kokoťenko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znack-do-depozitu

Miroslavst

12 měsíců a poté lze prodloužit ještě o 6 měsíců. déle ne.
Dá se to obejít tak, že vyzvednete-pozor bez platné stk vám RZ nevydají a druhý den dáte opět do depozitu.

cukrar

opět špatné odpovědí (některé) a zase zamčeno…
ICQ 55180641