KatieFoltyn

Jak trvale vyřadit auto z depozita?

Mam auto v depozitu (8/2018). Jiz je z poloviny rozebrane a rozprodane. Ekolikvidaci uz asi nedostane, takze co ted? Nechat v depozitu a urad vyradi(zrusi) po nejake dobe sam? Diky

Nejlepší odpověď
Mp2

Katie..
Momentálně řeším to samé..

Vrakovišti nedám díly za 150 000…
A tu likvidaci budeš potřebovat, jinak budeš dosmrti platit asi 70kč denně za to, že nemáš pojistku..

Vrakoviště ti budou říkat, že ve vozidle musí byt vše.. Motor, převodovka… A že si nesmíš nic vzít.. Budou se ohanět zákonem, že nesmějí vykouput nekompletní autovrak..
Ty si stůj za tím, že to nechceš na vykup..
Ty chceš zlikvidovat nekompletní vrak bez nároku na odměnu..

Já jsem se s majitelem vrakoviste domluvil, že si z vozidla buďto všechno vezmu a zbyde holý skelet… Nebo všechno znehodnotim, aby si na tom nehrabnul nikdo.
Pan majitel řekl, že mi rozumí. Že udělá ekolikvidaci klidne na holý skelet, ale má problém likvidovat ho samostatně..
Prý ať si seženu jakýkoliv nefunkční nekompletní motor a hodím do třeba do kufru… Doporučil mi, kde ho sehnat a já budu s klidem likvidovat..

Ale opravdu likvidace musí proběhnout, jinak budeš do smrti platit za něco, co nejezdí.

Stač i velký techničák a souhlas majitele s likvidací.. Vystaví si protokol o likvidaci a ty ba odboru dopravy odevzdáš značky ..

Další odpovědi
Kryšpín

Záleží jak kde, jak je autovrakáč aktivní, rovněž úředník na evidenci motor. vozidel.

Příbuzný nahlásil po roce, že vozidlo které má RZ v depozitu stojí na dvorku za 14 dnů přijela MP a měla zájem vozidlo zkontrolovat majitel nahlásil vozidlo není nevím kde je, sepsán protokol co bude dále ukáže čas.

cukrar

Nechat ho v depozitu „na věky“, jen 1× ročně sdělit, co a kde je.
Jinak MP2 se mýlí, " jinak budeš dosmrti platit asi 70kč denně za to, že nemáš pojistku". Tak to určitě není.
Jen jste porušil zákon, protože odstraňujete z vozidla …,přesně tak jak je to popsáno v zákoně 56/2001

cukrar

MP2, velice se mýlíte s pojištěním vozidla a zbytečně strašíte. Chcete se ohánět zákonem a sám ho porušujete?