Rokio

Může čestné prohlášení podepsat i nečestný člověk?

Co když ho podepíše i nějaký lhář, nebo jinak nečestný člověk? Má na to právo a bude jeho podpis platit?

Nejlepší odpověď
annas

Čestné prohlášení se může týkat majetku, nebo vsstupu do zaměšstnání. atd. Je určeno čestným lidem. Pokud bych dotyčného znala, který nesplní, co slíbí, nikdy bych od něěho čestné prohlášení nevyžadovala, protože nemusí četné prohlášení stvrzovat jeho čest. U jiných může klamat, nemusí vědět, že čest nemá, ž e zapře i nos mezi očima.

BVOhužel, na cti zakládají i to, kdo záždnou čřest nemají. ZNeužití čestnéhoo prohlášení se můžete stát trestným činem,. Často se to stává třeva u spolumajitelů firmy, když zkrachujea jeden svádí vinu na druhého. Ústní čestné slovo se těžko prokazuje.

Další odpovědi
zjentek

Může být nadále krysa ale podepsaný prohlášení musí být čestný jinak má sakra problém se zákonem a systém se začne rýpat v jeho povaze.
Btw, bycha na SYSTÉM, bez ohledu na čestnost. Ten tě klidně ubezduší a klidně se u toho bude tvářit čestně.

Drap

může

Disraeli

Čestné prohlášení se odvolává na toho člověka a jeho smysl pro čest (a že ten závazek nebo spíš to co tvrdí, je pravda). Snad nikdo o sobě nechce říct, že je nečestný (a lhář atd) – i když třeba je.
Nikdo by nečestného tohle podepsat nenechal, to ale neznamená, že to podepsat nemůže nebo že rozpoznáš, že to není čestný člověk.
Právo na to má samozřejmě každý člověk, je-li k tomu někam vyzván.
Člověk nic nedokazuje, ale říká něco a zapřísahává se, že je to pravda nebo se k něčemu zavazuje (nejen k tomu tvrzení). Pokud by se přišlo na to, že není pravdivé, musí nést následky. Pokud by úmyslně lhal (nečestný) v takovém případě/prohlášení už je to trestné.
Jinak se očekává, že když už se člověk kněčemu takovému zavazuje, tak nehledě třeba i na jeho charakter či minulost, udělá co je srpávné a pravdivé (zavazuje ho čest, povinnost/smysl takového závazku a prohlášení a případný trest za lhaní).