dust8

Musíme být dobráci od kosti?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď...

Podívejte se na podobnou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyplati-se-dnes-byt-dobrym-clovekem

Mnozí považují dobro za slabost. Dobro se šíří pomaleji než zlo. Myslím si, že je to vlivem závisti. Často i cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly,.
"Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost.“
Zdroj: https://citaty­.net/citaty/17339-sokrates-existuje-jen-jedno-dobro-a-to-je-vedeni-existuje/

Ve východné filosofii se opoužoívá jin a jang, tedy temnota a světlo. Obě síly se doplňují – zlo je nedostatek dobra,.
Chybí důvěra v lidi, neuznání jiných názorů, závist či nenávist, podvody, Proto jeden druhému nedůvěřuje, často se totiož stává, žek dyž se snažíte pomoci tzv,. špatným lidem, nic dobrého od nich na oplátku nečekejte, spíše vám ublíží. Dříve lidé věřili, že za dobré skutky se dostanou po smrti do nebe. Proto dodržovali i desatero, pravidla morálky, která by se měla stát i v současnosti jakýmsi etickým zákonem. Rovněž je pravda, že bumerang se vrací, i když zlo se šíří rychleji než dobro.

Další odpovědi
elkon

Jiná odpověď...

K čemu takové odpovědi? Asi nemáš nic na práci.

Mravenec

Ne, protože...

tě každý pak využije. 👦