Kepuč

Vyplatí se dnes být dobrý člověk?

Lidé často a rádi zneužívají lidské dobro jako slabinu, obzvlášť pokud si nezískáte jejich sympatie. S lidskou předpojatostí člověk moc nenadělá, že?

Nejlepší odpověď
ivzez

Samozřejmě, že se to vyplatí.
Dnes, stejně jako kdykoliv jindy.

[Zaměňujete dobro se slabostí.]

Další odpovědi
annas

Řekla bych, že dobro není tolik vidět jako zlo. Často se na dobrý skutek zapomíná, považuje se za samozřejmost.

Herečka Květa Fialová tvrdila, že dobra je víc, ale protože je potichu, není „slyšet“ na rozdíl od zla.

Pokud nekoná člověk dobro třeba jen kvůli tomu, aby se někomu zalíbil, nepovažuji je za slabost. Spíš beru dobro ve spojitosti se slušností – přece slušnost je dobrá pro ty kolem, ale ubližuje těm, kteří se slušně chovají..

Určtiě zde podobné otázky byly, takže opět uvádím, že by stačilo dodržovat 7 přikázíní z Desatera, která neplatí jen pro věřící, ale jsou to pravidla morálky. lkterá zatracují jen slaboši, kteří starou pravdu raději zaměňují za novou lež. Kdo se namáhá, aby se stal dobrým člověkem?

Kdo nic neví o dobru, musí věřit tomu, že neexistuje . Pohlled na konání dobra je čistě subjektivní – tedy ten, kdo je koná, má čisté svědomí. Často mnozí považují za dobro i to, , když je ignorují. Záleží na tom, co je v našich myšlenkách …

Už jsem jednou zmiňovala Sokratova síta – . pravda – dobro – užitečnost. .Proto by mě člověk konat tak, aby jeho činy či slova byly opravdové, sktutečné, přinášely druhým prospěch, tedy dobro a užitek.. Tedy to, cco sámi zažil, viděli atd. ve skutečnosti, ale neznají jen nikoliv z doslechu.

Psychotic

Dobrý člověk se vyplatí být, pokud člověk:

  1. není dost chytrý na to, aby mu jeho prasárny prošly
  2. nemá rád riskování, protože tomu se svině nevyhne
  3. má svědomí, protože jinak by se nemohl podívat do zrcadla
  4. nemá ambice, protože pokud ti stačí, že žiješ důstojný život, nefér výhoda není třeba

Ale chci se ohradit proti tvému názoru, že „lidé často a rádi zneužívají lidské dobro jako slabinu“. Omyl. Lidé zneužívají lidskou slabost jako slabinu – to proto se jí také tak říká. Zneužívají se lidé, kteří nemají sebevědomí a respekt sami k sobě a radši sebou nechají zametat, než aby se někomu postavili. A pak si jdou stěžovat, že „lidé zneužívají jejich dobrotu“. Oni nejsou dobří lidé, jen slaboši. Můžeš být dobrý člověk, aniž bys byl slaboch. A pak tě nikdo zneužívat nebude.

anonym

Záleží v jaké situaci, ale ve většině případech ne. Také by mě zajímala definice „dobrého“ člověka.

df

Dobrych lidi neni nikdy dost. Skutecnost je asi takova, ze drtiva vetsina lidi se pretvaruji a hraji s ostatnimi nejakou zvlastni hru. Malo lidi ma v sobe odvahu chovat se tak, jak to citi, prirozene, uprimne. Proto lide sve jednani koriguji a ruzne maskuji.

anonym

Jak ke komu.

Nuk nuk

Co od takového bytí dobrým člověkem očekáváte? Matriálně se to asi moc nevyplatí. Pokud očekáváte, že budete dobrý a lidé Vás za to budou obdivovat, tak se také nejspíš s velkým úspěchem nesetkáte.
Přesto si myslím, že být dobrý je dobré. Nic tím nepokazíte, urazíte a naštvete jen náfuky a závistivce.

Šidlo

nikdy v histórií sa neoplatilo byť dobrým človekom, žiaden politický systém ešte nefungoval vďaka dobrote ľudí

psychotic – aj dobrý a pri tom asertívny človek je zneužiteľný! neviem, kde žijete(asi už nie v čr, a určite nie v sr), ale ak nie ste chodiaci detektor lži a psychopatie (čo nikto nie je), vždy je nejaké riziko, že vás niekto zlý oklame a zmanipuluje – akurát použije horšie a šikovnejšie metódy – práve preto, že nie ste slaboch a nepodľahnete zvyčajným snadným a rýchlym trikom.

bububabu

Dobrotu neděláme nikdy za nějakou odměnu nebo aby jsme se někomu zalíbily, je to normální potřebná podstata člověka které se říká lidství a jedna z věcí proč si říkáme vůbec ČLOVĚK!!

Psychotic

df: Ne drtivá většina lidí své jednání koriguje a maskuje, ale KAŽDÝ své chování koriguje a maskuje. A díky bohu za to.