zjentek

Musím si platit zdravotní, pokud mám invalidní důchod?

Nejlepší odpověď
da ny

Me. Jen ze zaměstnání.
Vy i zaměstnavatel odvádíte svůj díl.
„Osoby v invalidním důchodu jsou státními pojištěnci, což znamená že zdravotní pojištění za ně hradí stát. Pokud by začaly vykonávat práci, která zakládá účast na pojištění, bude jim zdravotní odváděno i ze mzdy.“
https://vozej­kov.cz/cz/aktu­ality/legisla­tiva/zamestna­ni-a-invalidita.co-se-vyplati-vedet
ČSSZ si pK, také vezme svůj díl.
Vtip“ je v tom, že u ID +. a 2. stupně se předpokládá, že člověk bude dále pracovat.
Doba, kdy je osoba poživatelem ID se nezapočítává do celkově odpracovaných let.

Další odpovědi
Lgee

Ano

Rokio

Invalidní důchodci kteréholiv stupně si nemusí platit zdravotní pojištění. Invalidní důchodci 3. stupni si navíc nemusí platit sociální pojištění.