Rokio

Proč mě někteří lidé považují za vyžírku?

Nepředstírám duševní nemoc, ale invalidní důchod beru díky nemoci, kterou jsem získal od narození a díky pár dalším nemocem, které jsem získal v průběhu života. Kromě toho jsem nejen duševně nemocný, ale jsem nemocen i fyzicky.

Abych získal invalidní důchod, musel jsem také určitou dobu chodit na střední školu z důvodu získání potřebných let na žádost o ID. Lidé, kteří nikdy nepracovali, nebo alespoň se neučili na učilišti nebo SŠ po základní škole, na invalidní důchod nemají nárok, i když jsou nemocní.

Moje zdravotní znevýhodnění mi neumožňuje pracovat, a proto musím podnikat a dělat jiné výdělečné činnosti mimo hlavní pracovní poměr. Mezi tyto práce patří kupříkladu prodej moderního umění, těžba kreptoměny a tvorba obsahu na jednom webu (nejedná se o blogování na mém blogu). Kromě toho investuji, a to v průměru ziskově.

Dále se řádně léčím, ale využívám jen ty léky, které podle mě vyhovují mému zdraví. Většinou léky od lékařů příjmu, ale občas využiji i svého práva lék odmítnout, pokud mi prokazatelně škodí a nedělá mi dobře. Dávám přednost využování alternativní medicíny.

Za zmínku také stojí to, že část důchodu odevzdávám do rodinného rozpočtu, platím si léčbu a také jsem si platil školní výdaje na středním odborném učilišti, kam jsem dříve chodil. Za peníze od státu jsem si nikdy nekoupil alkohol, cigarety, ani sex, ale snažím se je řádně zhodnocovat na horší časy. Pokud se zadaří, chtěl bych za finanční prostředky z mých výdělečných aktivit koupit mamce dům na vesnici, nebo byt ve městě.

Nejlepší odpověď
annas

Neberte na druhé ohled. Zřejmě vypadáte zdravě, takže se mnozí domnívají, že „simulujete“. Oni přece neví, jak se cítíte atd.

Mám dojem, že jste někde psal, že jste ze Znojma. Narazila jsem na názory jednoho občana z vašeho města,

https://www.id­nes.cz/finance/pen­ze/invalidni-duchody-a-zakladni-informace.A170404_113­709_penze_sov/dis­kuse

--
Vy jste o přiznání důchodu nerozhodl, byl vám přiznán, takže si někteří myslí, že přiznávání důchodů je nespravedlivé.

Setkávám se s tím běžně v životě, kolikrát vyslechnu rozhovor, když dvě ženy třeba posuzují, jak ta či ona mohla dostat ID, zatímco ona sama ne.

To je a stále bude, mnozí vědí všechno, chtějí rozhodovat o všem a kritizovat to, o čem nemají potuchy.

Jste sám za sebe zodpovědný, děláte to, co uznáte za vhodné Je to váš život, takže si ho žijte, jak vám to vyhovuje, samozjřemě slušně, nevšímejte si těch, kdož vás urážejí. Přece nebudete někomu vysvětlovat jaké máte problémy a přesvědčovat ho.

Nikomu po tom nic není …

Pročtěte si v odkazu rady , jak neřešit to, co si lidé o vás myslí.

„1. Buďte v pohodě s tím, že nevíte, co si okolí myslí
2. Přijměte fakt, že většina lidí o vás nepřemýšlí vůbec
3. Názor někoho jiného není váš problém
4. Poznejte krásu vlastní jedinečnosti
5. Žijte tak, abyste se mohli vždy postavit sami za sebe“

https://psych­ologie.cz/je-mi-jedno-co-si-myslis/

Další odpovědi
Kelt

Bohužel skutečný stav člověka a jak ho vidí ostatní se často liší. Na druhé straně herci, umělci si udělali nějaký image a podle toho ho ostatní posuzují.
Je pravda, že některé vaše dotazy mne mírně řečeno překvapí. Na druhé straně, i když máte zdravotní problémy, máte cenný dar, A to, že dokážete bojovat, věříte si a vyznáte se v moderním umění a jiných věcech, Možná je to dar, možná, jste se to musel naučit, ale přináší vám to vlastně vítězství oproti ostatním. Nepatříte k těm, co mluví , ale těm, co dělají.
Mnoho lidí se , kteří nemají dané problémy se vzdává. Vy jste za svou snahu odměněn. Nejen finančně, Podstatný je ten pocit, vítězství a to poctivou cestou.

Michala11

Kdysi si pamatuji, do seznamovacích inzerátů se psalo: V ID bez viditelné vady… Lidé často nevidí a ani nemohou, všechny zdravotní komplikace, které člověku znemožňují trvalý pracovní poměr. A hrozně rádi soudí, aniž vědí co člověka trápí.

iceT

Protože lidi vidí zrníčko prachu v oku druhého a balvan v oku svém nikoli.

Kašli na druhé, oni na chleba nedají.

hapiky

Vyžírkové jsou někteří Romové. Zdraví jak řípa, ale makat za nic na světě.

zjentek

Za prvé, ačkoli nejseš, tak ten dojem děláš. No a blbec se chytí. Tím si ovšem hlauv nelámej.

Za druhé, pokud se budeš donekonečna snažit takto angažovat pro druhé, vyžírka budeš hned poté, co tě vycucají jako citron. Proto se na mamku vyprdni s celým domečkem, protože kdyby ona měla charakter, nemusel´s dneska pokládat podobný otázky. Je to tak a podlomeným zdravím to sám sobě neokecáš! Já to vidím podle sebe… (;

anonym

Nepleteš odpovědi.cz se zpovědnice.cz ?