colombo3

musí mi zaměstnavatel?

zaplatit přesčas?Smlouva-na 110h měsíčně,ale odpracováno bylo 115,25h.,takže 15,25 je přesčas-25%,48,41Kč/hod., tj.922,–Kč navíc k výplatě.Byla překročena smlouva s úvazkem,mám tedy právo na zaplacení?Nepište o náhradním volnu,na tom se se mnou nedohodl.A ani koruna odměny.Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes,jak to tak vypadá,MUSÍ zaměstnavatel jen zemřít.

Další odpovědi
Delta

Dnes je to naprosto běžné,že zaměstnavatele nezajímají přesčasy, natož finanční odměna za ně..tváří se, že to je součást výkonu práce..

atriplex

Pokud vám nadřízený práci přesčas nařídil, tak vám to zaplatit musí. Pokud jste ale v práci zůstala z vlastního rozhodnutí déle proto, protože práce je hodně a potřebujete to mít hotové, tak se těžko domůžete odměny.

verka

Tuhle říkali v TV, že úřad propustí pár lidí, aby ostatní měli kvalitnější příjem a zbylo na odměny. Takže Váš zaměstnavatel taky potřebuje každou korunu.

standa

Jak zde již bylo řečeno, práce přesčas musí být NAŘÍZENÁ (§ 93/2 ZP).

Na druhou stranu, pokud charakter vaší práce ´vyžaduje´ určité hodiny nad rámec dohodnutého úvazku opakovaně, pak bude nezbytné, abyste se se zaměstnavatelem DOHODLI na mechanismu proplacení přesčasů…

p.s. těch hodin nad rámec úvazku je ale jen 5 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h5.aspx

colombo3

verka, co to má být za odpověď? Ty radči neodpovídej, jelikož za vykonanou práci náleží odměna nebo si chtěla napsat, že zaměstnavatel taky chce něco navíc od svých zaměstnanců-tj.každá koruna vydělaná zaměstnancem navíc-přesčas,se mu musí věnovat? A lezt mu do prdele?Nejsi ty taky „ten nějaký“ zaměstnavatel a vykořisťovatel?Že odpovídáš takový kraviny?

BEAES

Nepřidal jste si náhodou 10hodin do přesčasů??? Nejlepší by bylo zeptat se šéfa!! Ale asi nepochodíte, já mívala i 30hod. přesčas a nikoho to nezajímalo!

colombo3

delta, díky, ale otázka zněla trochu jinak než jak bylo zodpovězeno

colombo3

bubca – si děláš pr… ne? Když neumíš odpovědět, tak buď radči zticha, to co ty vim taky,to sbíráš jen bodíky za kraviny? Tohle je docela důležitá věc,tak jestli víš něco navíc,tak odpověz,díky

colombo3

Jo a když se o to nebudu starat, tak přijdu o pěkný peníze, nemyslíš? zaplatíš.