Avatar uživatele
eskander

mohu cestovat na pas ktery je plany ale mam v nem jmeno pred svatbou?jen autobusem z uk do cr

ztratila sem doklady v uk ale mam stale jeste platny pas,ale jen v nem mam jmeno za svobodna ta jse chci zeptat zda na nej mohu vycestovat(autobuem)z uk do cr..dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 3114 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

1) Pokud jméno v pasu neodpovídá skutečnosti, není již platný., takže pokud by došlo ke kontrole, mohli by tě vrátit.
2) Normálně by měl postačovat i OP. Pokud jsi jej ztratila, měla ses už dávno při ztrátě obrátit na zastupitelsví ČR, jež v podobných případech dokáže vystavit náhradní či dočasné doklady.
3) Když máš net, mohla sis rovnou dohledat patřičný postup v dané zemi, Min. zahr. věcí má tyto rady na svém webu. - v odkazu máš přímo kontakt na velvyslanectví v Londýně:

Zdroj: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyk lopedie_statu/evropa/velka_bri tanie/kontaktni_cesky_urad/-mz v-publish-cz-o_ministerstvu-ad resar_diplomatickych_misi-cesk e_urady_v_zahranici-velka_brit anie_velvyslanectvi_londyn.htm l

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos, www, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Máš jiné jméno, tudíž pas je neplatný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Neznám podmínky 100%. Ale myslím, že problém by to být neměl. Když jsme chtěli na svatební cestu na slovensko, tak nám bylo sděleno, že s OP s ustřiženým růžkem a potvrzením nemůžeme, že si máme včas pořídit pas. Takže OP se změnou je špatně, ale pas s nepravdivými údaji je OK.

Ale bacha na ty ztracené doklady, ať s tím nemáš potíže. Nahlásit a řešit co nejdřív ať minimalizuješ riziko. Vím z okolí, že ztratily doklady a i přes včasné nahlášení měli po letech potíže, když potřebovali potvrzení o beztrestnosti a dozvěděli se, že mají v rejstříku záznam o odsouzení v Itálii.
Doplňuji:
Tak ještě k tomu pasu a vdavkám: "Cestovní pas pozbývá platnosti 3 měsíce po změně příjmení" Takže záleží na tom, jak dlouho jseš vdaná.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování