hlody

Mohu vycestovat do itálie na občanský průkaz?

Odpovědi
Alesh

Pokud se ptáš na to, jestli do Itálie nepotřebuješ pas, tak ten už dávno opravdu nepotřebuješ, neboť všechny země na standardní trase ČR – IT jsou v „Schengenu“, tedy platí zde volný pohyb osob. Maximálně po tobě mohou chtít prokázat totožnost, na což ti OP zcela stačí.

Arne1

Kromě osobního dokladu můžeš potřebovat nějaký zdravotní doklad – očkování, PCR test nebo něco podobného. Tahle potřeba se neustále mění a aktuální stav je nutno zjistit na stránkách MZV.
Jako osobní doklad slouží většinou občanský průkaz, cestovní pas je v Evropě zapotřebí pouze pro cesty na Ukrajinu, do Běloruska a Ruska, do Turecka, Azerbajdžánu a Arménie. Nově je zřejmě cestovní pas zapotřebí do Velké Británie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.