Irisa

Za jak dlouho mně vyřídí nový cestovní pas?

Potřebuji ho už 19. 7, myslíte, že to úřady stihnou?
A nevíte, jak přesně bych mohla požádat za to kratší vyřízení?

Původní dotaz
za jak dlouho se vyřídí neplatný cestovní pas?

Nejlepší odpověď
annas

K čemu potřebujete vyřizovat neplatný cestovní pas? Ten vrátíte a dostanete nový,.

Cestovní doklady se vydávají:

"ve lhůtě 30 dnů, je-li žádost podána u zastupitelského úřadu, ve lhůtě 120 dnů,

ve lhůtě 6 pracovních dnů, pokud občan požádá o vydání cestovního pasu v kratší lhůtě než 30 dnů,

občanům ve věku do 15 let s dobou platnosti na 5 let, občanům starším 15 let s dobou platnosti na 10 let.

Správní poplatky

Za vydání cestovního pasu

Vydání cestovního pasu 600 Kč
 – občanům mladším 15 let 100 Kč

Vydání cestovního pasu ve zkrácené lhůtě 4 000 Kč
 – občanům mladším 15 let 2 000 Kč

Tyto správní poplatky se platí při podání žádosti. atd."

http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx?q=Y2hud­W09NA%3D%3D

Brillant byl rychlejší, zdržela jsem se kopírováním.

Další odpovědi
brillant

Viz http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx?q=Y2hud­W09NA%3D%3D

cepice

prostě a jednoduše: za měsíc :)

natasanatasa

Co vím, tak ve většině případů to trvá zhruba měsíc. Můžete si ale zažádat i o expresní vyřízení, které je rychlejší. Jen to něco stojí. Například tady mají docela užitečný článek https://www.cklub­.cz/blog/prak­ticke-rady/jak-dlouho-trva-vyrizeni-pasu-a-kolik-si-priplatite-za-expresni-variantu který se právě tomuto tématu věnuje.