jídlo

mohou se jíst vyklíčené brambory nebo jsou po vyklíčení jedovaté?

Nejlepší odpověď
brillant

mohou se jíst

Doplňuji:
Používejte vyhledávání http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajima-mne-co-je-pravdy-na-tom-ze-klicky-na-bramborach-jsou-jedovate

Další odpovědi
anonym

mohou se jíst

Jedovaté jsou zelené části hlíz (při růstu hlíz nejsou zakryty hlínou) a klíčky a jejich okolí, pokud nejsou brambory skladovány ve tmavém prostředí (vznik solaninu, což je jedovatý alkaloid, je podporován světlem).
Zelené části, klíčky a příp. okolí velkých klíčků odstraň a ´zbytek´ hlíz klidně konzumuj.

mosoj

mohou se jíst

Tak to by na vesnici všichni byli již mrtví. Kdo skladuje brambory ve sklepě je zcela normální že mu na jaře vyklíčí. Normálně se klíčky otrhají , brambory uvaří a oloupou. Jediné které se nejí, jsou zelené brambory, které zezelenají když se skladují na světle. To zná každý sedlák.

Mc Merkurion

mohou se jíst

Doplňuji:
přesně jak uvádí mosoj

Pantata

mohou se jíst

elektrikář

mohou se jíst

Brambory se po sklizni skladují ve tmně ve sklepě a relativně v chladu- Právě pro to aby nekllíčily. Na světle se tvoří v bramborách Solanin který se nehodí k jídlu. Klíčky nutno olámat a zezelenalé kousky odkrájet.

ladaadal

mohou se jíst