Lukáš Rusek

Mohou cyklisté používat levý jízdní pruh?

Nejlepší odpověď
Janovicak

Podle zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, „smí cyklista levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.“

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361#p12
(Odstavec 2)

Další odpovědi
cukrar

Ano, mohou, přesně dle zákona 361/2000
Ale asi se ptáte na něco jiného…

elkon

Ano mohou, jak už zde bylo řečeno. Musím ale dodat, že cyklisté často zapomínají (nebo ani neví), že tam kde je souběžně stezka pro cyklisty, nesmí cyklista na silnici. Někde jsou i značky (většinou tam, kde je to dost nebezpečné).

cukrar

elkon, ale v zákoně to je jinak, tak jak to píšete je to špatně.