anom

Maturita nebo Výuční list s nástavbou?

Zdravím.Co myslíte,je lepší z hlediska práce,mít maturitu než výuční list s nástavbou. Vím že Maturita trvá 4 roky a Výuční list s nástavbou trvá 5 let, ale zajímá mě jestli v tom je nějáká výhoda mít Výuční list s nástavbou. Děkuji za odpověd

Odpovědi
Drap

Výuční list s nástavbou, má své výhody. Maturitu získáš také, a přitom znáš alespoň něco z řemesla a teoreticky můžeš hned dělat řemeslo na které jsi se připravoval.

elkon

Maturita s výučním listem je super pro člověka, který je schopen pracovat i rukami. Je to pro něj + a má pak širší možnost uplatnění. Kdo neumí ani „klepnout na hřebík“ půjde raději hned na střední.

OSHO

Bez vysoké školy jsi nula a podle toho budou s tebou všude jednat

Hlada

Maturitou na střední škole lze získat hlubší teoretické znalosti.

cappuccino

Pokud nechces jit dal na vysokou, tak je urcite lepsi vyuceni s maturitou. Kdyz si vyberes obor, ktery te bude bavit, mas vyhrano.