MrSun

Je lepší jít na učební obor a pak si udělat maturitu nebo jít rovnou na maturitu? A bude mi k něčemu výuční list?

Je lepší jít na učební obor a pak si udělat maturitu nebo jít rovnou na maturitní obor? A bude mi k něčemu výuční list pokud budu mít maturitu?

Odpovědi
relux

Dnes ani ta maturita nema temer zadnou hodnotu. Bez ni jsi jako hovno bez papiru, s ni, jako hovno s papirem. Ovsem vyhodneji te vyjde jit na nejakou stredni odbornou skolu, je tam mene uciva, nez obvykle, nejaka ta praxe a za 4 roky mas maturitu v kapse. Kdezto vyucni list dostanes za 3 roky a maturitu dodelas za dalsi 2. Takze mas studium prodlouzene o jeden rok. Vyvod sam co je lepsi.

lachtanidlo1

Záleží hodně na tom, jestli se umíš učit. Na učební obor většinou chodí ti, co na základce měli čtyřky a pětky, protože je prostě škola nebaví, chtějí si udělat nějaký papír, aby mohli pracovat. V dnešní době, v době cermatu, ti upřímně řeknu, že pokud půjdeš na učební obor, máš mizivou šanci na dodělání maturity.
Dříve to bylo jednodušší, protože nebyly tak těžké příjimačky na nástavbu, dnes jsou ale celkem těžký, kvůli cermatu a k přijímačkám si budeš muset sám/sama nastudovat plno věcí navíc, hlavně v matice…
A teď přichází ten paradox…
Proč by člověk, co se nechce učit, ale je spíš na praxi, se měl sám šprtat během posledního roku na učebákunejvíc věcí na příjimačky, když to neumí a nechce se mu..
Tím samozřejmě neříkám, že učební obory jsou na houby, to určitě ne! Je potřeba aby někdo šel tam a někdo tam :))
Ale opravdu zvaž, jestli jsi schopen/ná se pak sám učit na příjamčky na nástavbu. Cermat je fakt náročný a není to hračka. To už radši jdi rovnou na maturitu.