BezeJmena007

Maturita po vyučním listě?

Chtěla bych se zeptat jak to funguje když budu dodělávat školu s vyučním listem a chci si udělat i maturitu, ale nechci nastavbu,chtěla bych si spíše udělat druhý maturitní obor. Tak se chci zeptat jestli kdyz budu dodělávat vyuční list tak jestli mám jít už i na přijimačky nebo jestli se píše po dokončení vyučního listu do školy na kterou chci jít a zeptat se tam?

Odpovědi
ivzez

Já bych to viděla na umělé prodlužování studia.

Proč nechcete jít normálně na nástavbu a studium tak prodloužit
pouze o jeden rok (maturitu byste měla celkově jen po 5 letech)?

Budou-li rodiče ochotni Vás dále živit, a zvládnete-li se souběžně
připravit i na přijímací řízení, můžete přihlášku na SŠ podat už v roce,
v němž budete skládat závěrečnou učňovskou zkoušku.

karel1412

já nwm
chodim na základku.

nikolqa.o

Můžeš studovat více škol najednou, ale jde o to, zda by jsi to zvládala – přijde mi to dost vyčerpávající.

A hlavně nejdou studovat dvě školy najednou jako denní studium. Na jedné by musel být individuální plán, tedy dálkové studium aspoň po dobu, než by si si udělala výuční list.

Znám paní, co má 4 střední školy s maturitou, ale ona je dělala jednu po druhé.

da ny

Pokud jsem dobře porozuměla dotazu, jsi na SOU a nechceš studovat „nástavbu“ tedy další 2 roky v oboru a získat maturitu (na jedné škole někdy bez přijímacího řízení žáci „jen“ pokračují dál)..
Pak se budeš muset připravit na přijímací zkoušky, včas podat přihlášku (zjistíš na vybrané škole, obvykle do konce ledna), uspět u přijímacího řízení (bývá v dubnu ČJ +M, někd předcházejíta­lentové zkoušky). Od září pak budeš možná moci studovat 4 roky (maturita)..
Můžeš studovat několik SŠ (spíše postupně), denní studium (se statutem studenta) nebo dálkově při zaměstnání.
Požádáš ředitele škol/y písemně a nebudeš muset chodit minimálně na hodiny ČJ, cizího jazyka, matematiky ZSV atp., tedy na předměty, ze kterých už budeš mít odmaturováno jinde. Půjde spíše o další studium odborných předmětů.
Některé SOŠ umožňují žákům po 3. ročníku získání výučního listu a po 4. ročníku maturitu.
Podrobné informace získáš na vybrané SŠ a prostřednictvím jejích web. stránek. Školy mívají dny otevřených dvěří, termín najdeš na stránkách škol.