jirka F

Mám šanci uspět, pokud se přihlásím na maturitní obor s nástavbou? Nebo je lepší bez nástavby?

Dříve jsem si chtěl dodělat učební obor 3lettý,ale se zkušenostmi s hledání práce atd.Jsem si uvědomil že bych to mohl zkusit udělat si maturitu ale má to právě ty dva háčky v bodech uvedu:

1.Invalidita I.stupně
2.Nejistota,v čes­kém jazyce se jakž takž orientuji,anglič­tina my problém nedělá dokonce jí používám.Když se chci domluvit.
3.lehká mentální retardace(se syndromem učně)

Na obor bych se zkusil přihlásit příští rok.Šlo by o obor lesnické práce.

Mám šanci uspět,kdybych se přihlásil na maturitní obor s nadstavbou,nebo by bylo lepší bez nadstavby?

Nejlepší odpověď
Edison

Já nějak nechápu pojem „maturitní obor“ ve spojení s nástavbou.

Další odpovědi
ivzez

Jirko,

v podstatě je jedno, který obor si vyberete, protože na každý obor zakončený závěrečnou zkouškou (na každý obor s výučním listem)
můžete navázat nástavbou.

Pokud vím, lze i v oborech s nástavbou získat po třech letech
výuční list a dále nepokračovat. (O pokračování nástavbou se
lze rozhodnout až pak).

Nevím, jak to máte s matematikou, to z Vaší poznámky v diskuzi
nevyčtu, ale na češtině byste musel (vycházím z Vašich otázek a
příspěvků v poslední době + Vaší povídky) hodně zapracovat.
__

Poznámka: Možná se Vám zdá moje odpověď moc příkrá nebo strohá, ale v tomto případě by myslím nebylo dobré nezmínit možnost problému.

kvik33

Kamaráde,určitě to zkus,šance určitě je.
Já mám Aspergerův syndrom stupně 3 a skoliózu atd.Vím jaký máš pocit.
Prostě to zkus.
Za zkoušku nic nedáš.
PS:
Jestli si chceš povykládat,napiš mi na dominikpeska@email.cz

ivzez

@Edison,
v podstatě jde o pětiletý obor, kde lze po třech letech získat
výuční list a po dalších dvou letech (nástavbě) maturitu.

Edison

Aha… Za našich mladých let obor s maturitou byl zakončen maturitou a nástavba by byla k ničemu. Nástavba se dělala u oborů bez maturity a opravdu to bylo na pět let. Mě právě zmátlo to spojení oboru s maturitou a nástavbu k tomu… To jsem nějak nepochopil.

jirka F

ivzez: Děkuji za radu,takže to chce zapracovat i na češtině?

ivzez

Jj,
např. nadstavba × nástavba. I v té povídce jste zaměňoval některá slova.

Pravopis by neměl být moc velký problém, protože vedle toho, že se Váš problém s věkem zmenšuje, by Vám škola měla umožnit práci na PC s kontrolou pravopisu. Větší problém může být s významy slov, s tím kontrola pravopisu (zatím) pomoci nedokáže.

PS:
Víte doufám, že jsem to nemínila zle?

jirka F

kvik33:Ano,šance tam je,ale otázka zůstává u matematiky ze které jsem měl většinou 4 jinak v jiných předmětech jsem problém neměl,ale ta matika.