Jan12345

Jak na kalkulačce částečně odmocňovat?

Chtěl jsem se zeptat jak vypočítám na kalkulačce např: třetí odmocnina z 240 aby to číslo bylo rozloženo např: třetí odmocnina z 81= 3krat 27.

Odpovědi
Quimby

To se jmenuje částečné odmocňování a některé typy kalkulaček to umí. Takže si prostuduj návod.

orwell

Není-li podmínkou kalkulačka, pak rozložíš číslo na součin prvočinitelů, tj.
240 = 22223*5 = 23 * 2 * 3 * 5 a 3. odmocnina z toho se pak rovná:
2 krát třetí odm. ze součinu posledních tří čísel, tj. 30. Nebo chceš-li, tak 2 krát (třetí odm. ze 2) krát (třetí odm. ze 3) krát (třetí odm. z 5).

mosoj

Nemyslím si, že to půjde na kalkulačce.
Prostuduj:
https://maths­.cz/clanky/cas­tecne-odmocnovani.html

Toto je částečné odmocňování a jeho účelem je zjednodušení matematického výrazu.

Masker Yulia

I still think it can work on a calculator, use square root to do some difficult problems, can learn more how to solve on: https://run3on­line.io

scdownloader

Je to velmi jednoduché, přejděte na Google a vyhledejte klíčové slovo Online kalkulačka, můžete si vypočítat jakýkoli výpočet soundcloud downloader

bekean

Heardle is a fantastic icebreaker for social gatherings – challenge your friends and family to see who can guess the song first.
https://heardle­unlimited.io

rhoan lover

In the world of cryptocurrencies, login issues can be a frustrating experience for users. Whether you are a seasoned investor or a novice trader, encountering problems while trying to access your crypto accounts Crypto.com login issues | Crypto.com login issues