Miroslavst

Matematické funkce-přednost?

Že násobení má přednost před sčítáním to vím, ale dělení taky?
2+2:2=?
Normálně bych dal 2, ale prý je to 3 a tak nevím.
Že by to bylo 2:2=1+2=3?
Díky za odpovědi.
Doplňuji:
Kde to najdu? Je to někde napsané, já nic nenašel. Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ano je to tak – 2:2=1+2=3.
Doplňuji:
Nikde jem to nehledala,tak mě to nějak utkvělo ze školy.I když časy se mění,ono je pořád všechno jinak.

Další odpovědi
anonym

Pro mě by tam musely být závorky,no vidíte,jak se člověk porád učí.1.př. nejsou závorky,tak bych postupovala podle pořadí čísel.Výsledek by byl 2.
Doplňuji:
Něco jsem našla,večer se budu muset zdokonalit,teď jdu makat.http://www­.volny.cz/dys­kalkulie/MARTIN­.htm#_Toc511399941

RAB

ano, opravdu je to 3

blesk26

Ano, je to 3.

Jednoduše řečeno:
Nejnižší prioritu má sčítání a odčítání.

Vyšší prioritu má násobení a dělení.

Při následujícím zápisu může být ještě matoucí například mocnina, např. 23*5 = 8*5 = 40

Straka

Priority matematických operátorů jsou:
nejnižší: + – (sčítání, odčítání)
vyšší: * : (násobení, dělení)
nejvyšší: umocňování
a samozřejmě úplně nejdřív závorky ()

  • matematické funkce by se správně vždycky měly psát se závorkami, např. sin(x), aby byl zápis vždy jednoznačný.

Platí při tom také, že při stejných prioritách se výraz vyhodnocuje zleva doprava. To má význam např. v:
3*4:2
nebo
2–1+3