annas

Jaký je součet uvedených čísel v tomto příkladu? Uveďte prosím postup.

5 x (2 + 3) + 5 – 8 + 3 + 6 x (2 + 1) x 0 =

Včera večer při přepínání TV programu jsem na jedné stanici objevila tento příklad, za jehož správný výsledek nabízela vnadná moderátorka Kč 8.000, před ukončením dokonce Kč 10.000. Protože zbývalo asi 10 minut do závěru, čekala jsem, zda někdo příklad vypočítá. Nikdo. Já se rovněž nestrefila.

Nechápu, že asi 2 minuty před ukončením nabízela moderátorka Kč 2.000, dokonce i za chybnou odpověď.

Snaha zvýšit sledovanost? Zisk z hovorů? Pošlou opravdu peníze, nebo jde pouze o reklamní trik?
Děkuji.

Doplňuji:
Byla jsem překvapená, když moderátorka rozpečetila obálku a oznámila výsledek: 227.

Jde o to nalákat volající na vysokou výhru, kterou nedostanou. Jen stanice TV má jediný zájem: chytit diváky na vějičku a získat co nejvíce peněz za telefon…

Nejlepší odpověď
quentos

vychází mi 25…

absolutní přednost mají závorky, sečteme tedy nejprve čísla v nich…
potom má přednost násobení před sčítáním.
Podle toho tedy 5× (2 + 3) = 5×5 = 25; 25+5–8+3 = 25;
zbytek příkladu 6× (2+1) x0 vychází 0, nemusíme ho tedy přičítat.

Tak snad jsem se trefil ;{)>

Mohlo jít skutečně o snahu o zvýšení sledovanosti – ale třeba i motivovat národ k sebevzdělávání…

Doplňuji:
jo takhle ;{)> jde-li o součet čísel … pěkný chyták. Ale nesouhlasím se dvěma kolegy, kteří uvádějí, že se nebere ohled na znamínka. Ale bere … v tom případě výsledek 19?
A ohledně toho násobení nulou – ale nikoli, to by se muselo násobit až na konec, jenže násobení má přednost

Další odpovědi
bolak

Hodně záleži na tom, jak přesně znělo zadání.

Může to bejt 25, může to bejt 35, ale může to bejt i 19.

RedC22

Pokud zadaný řetězec interpretuji podle standardních matematicky zvyklostí, výsledek je jednoznačně 25. Moderátorka si může říkat co chce, takhle to prostě je. Jestli si řiká něco jinýho, pak buď neumí matiku, nebo chce něco jinýho, než vyhodnotit zadání obvyklým způsobem (a ten, kdo to vymyslel, je v takovym případě vůl).
https://www.go­ogle.cz/search?q=5*%282%­2B3%29%2B5-8%2B3%2B6*%28­2%2B1%29*0

01Ricco

Qentos a RedC22 mají pravdu, jiný výsledek než 25 není možný

Funna

pokud byl ten příklad napsán přesně tak, jak jsi ho zde uvedla ty, bez dalších, např. hranatých závorek…výsledek je 25…takže ciferný součet je 7 (nebo čemu vlastně říkáš součet??)…a pánové, co zde tvrdošíjně zastávají výsledek 0, by se měli vrátit do základní školy, protože nulou se násobí pouze 6 x (2 + 1) a pak se teprve k této nule přičtě to ostatní, takže to NULA nemůže vyjít ani náhodou!

Reuef

me vychazi 32 – pokud proste sectu vsechny cisla a vubec se nezaobiram znamenkama…pri cene 90kc za minutu hovoru se jim vyplati slibit vsechno…

ratava

nevím, ale jestli součet uvedených čísel v příkladu, tak sečtu všechna uvedená čísla, bez ohledu na znaménka kolem nich…
Tak 5 + 2 + 3 + 5 + 8 + 3 + 6 + 2 + 1 + 0
výsledek 35?

Elssir

výsledek je 0 jakmile se cokoliv násobí nulou je výsledek rovněž nula. Když je (2 + 1) x 0 = 0 Tak ta nula v příkladu pořád je. :D

Nik92

můj výsledek je 0, cokoliv se násobí nulou, výsledek je vždy 0

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Mate sotka doktore ! " Ke kolizi " vim i ja ze zvlastny , ze se pise – ke -dohromady. No, nejsem si ale jista …
Ja jsem an . premluvila, poprosila a dalsi uzivatele take , aby ostatnim pomahala s ukoly. Aby fungovala neco jako doucovatelka. Nerikam cele ukoly vypracovat , ale pomoct s jednim a vysvetlit … pomuze pak studentovi do budoucna, jako postupovat Ja to tak vidim . Uzitecna je vazne i me. ! Ucim se od ni hrozne moc.
Vy mate v hlave jen ty body ..
a k zasadam. Lituji kazdeho cloveka, ktery si stoji za svym a nemeni nazory. neobdivuji v zadnem pripade toho , kdo si stoji cela leta za svym , i kdyz je to neuveritelna blbost. Letama, casem se vsichni menime a menime nazory .. ja napriklad zmenila na vas a vy na me . Nebo snad ne ?
Jste plnej jedovatosti , zloby , zasti … ( pro me ) – ostatni , co vam skacou sipky do zadku jste zase borec a ja naopak pro ne ta zla.
🙂
A tak to ma byt.
A zamestnani , to posledni vam zase nevyslo ? To je mi lito. Opravdu. Je tu alespon vzdycky ten mesic nebo 2 klid. ( pro me ) ..

  • iv-

vagra

  • iv-, ten si nedá pokoj, ale proklamoval slavný odchod v září, tak jsem zvědavý, komu tady budou kolidovat proklamace se skutky a jak se z toho, jak bývá jeho špatným zvykem, vylže.

Počítám, že to své prohlášení, zabalí do nějaké autorské, případně jiné licence, nebo si vymyslí jiný blábol.

S těmi zásadami máte pravdu, ale jak je vidět existují, já jsem si je pojmenoval – zastydlí jedinci, kteří pak svými neměnnými zásadami otravují okolí svou zlobou a závistí.

bolak

tak v září jo? to sem sám zvědavej :)

né vážně, já hlavně nechápu proč sem ještě vůbec chodí, dyť on už se ani nesnaží někomu radit…buď cituje kodex a nebo uráží lidi po diskuzích

jen párkrát sem si všimnul, že poskytnul opravdovou odpověď a laskavě se s námi podělil o svůj názor, ale většinou to bylo právě v těch chatovacích dotazech, které jsou mu tak brr odporné

podle mýho, je tohle stále ještě poradna, citáty jsou na loupaku > http://www.lou­pak.cz/citaty/ , případně může zkusit kázat lidem v kostele nebo si vzít zvoneček a svoje myšlenky publikovat orálně před brněnskou porodnicí, tam výměnu stráží jistě uvítaj

anonym

Ja si " urciteho " uzivatele typuji na takoveho osamoceneho , nejakeho smutneho pana , ktereho doma nikdo nevita, neuctiva …, je flustrovany, osamely a opusteny. Podel nej ale urcite za to muze ta emancipace , feminismus .. proste ty nevdecne zeny ! 🙂
Podel me ale ne . Muze si za to kazdy muz sam. Nebot nekteri z nich ve svem vyvoji ustrnuli a stale sve pachteni ( vedouci k nicemu ) povazuji za vyjimecne a jeste za nej vyzaduji obdiv.

bolak , jo jo .. v zari. Na 100 %. Napsal to. My uz s an. strihame metr. -iv-

anonym

ad iv, prosil bych laskavě o odkaz, abych věděl, co mi tu vlastně sugestivně přisuzuješ!
Nejsem si vědom, že bych kdy něco takového psal, kdes to sebrala, pokud tedy nejde o další výmysl.
P.S. Jinak pravidla stanovuje provozovatel, nikoliv svévolně uživatelé, takže s těmi domácími úkoly není rozhodné, co si kdo privátně domýšlí.

anonym

Dneska jsme za hodnou , tak nebudu vydirat tim, ze napisu , ze az vy me napisete jak dopadla ta prisne utajovana VELKA schuzka , tak ze vam hodim odkaz . 🙂
Ale : Pokud si to nepamatujete a psal jste to po par sklenickach , tak to bylo v dobe " revoluce ". Smazal ( vlastne mazal ) – smazal asi druhy den. ( asi po vystrizliveni ).
No, ale za tu dobu si nas to tu opravdu precetlo ale vice . ( mozne je to, ze ale nakonec jsme byli my pod vlivem a ne vy ) . 🙂
Psal jste neco zase " brutalniho " , blbeho a pripsal jste , ze vam je uz to jedno, ze stejne v zari koncite. Ale komu to bylo a u jake otazky uz si nevzpominam . Nekdo si vzpomina, ze asi u Aryho.. 🙂
Ja to tolik neresim. Klidne tu zustante, jen se ale trosku nad sebou zamyslete. Kamosu uz vam tu moc nezbylo, ( i kdyz tohle samozrejme neni o kamaradickovani ) . Delate tu vazne jen zlo .
Nenavidite An. Schvalne jsem pouzila tohle slovo , je pravdive.
Jste zde , na odpovedich , nejslabsim clankem – ( podle me a po me ) .
An., kvuli vam neodejde , tu radost vam neudela a ani nechce . Je tu rada. neproziva ty vase diskuze uz tak, jak by jste asi byl rad, aby prozivala.
Stante se konecne uz chlapem a pomahejte a nesrazejte neustale. Je to vazne slabota a hloupost.
Vzdyt i ta ocko uz od vas couva . Nezbyl vam uz skoro nikdo. jen vy sam sobe. Tak jste to chtel ?
Vzpomente si obcas na ty nase kodexy, jak jsme si tu posilali my 2 pusinky. Odkazy bych mohla vytahnout , ale ja na takove blbinky nervy nemam. Ani cas. -iv-

annas

Dala jsem všem body za snahu, i když jsem vyloučila výsledek 0 a některé další.

ratava

no, odpověď neopravím, nechám první vloženou, ale už mě taky trklo to mínus před 8…

annas

Qunetosi, podle výsledku, který zveřejnila moderátorka, to není správně. Uvedu zítra, jsem zvědavá, zda se někdo strefí.

Čísla jsem opsala dobře, kontrolovala jsem několikrát.

annas

Klikla jsem dřív. Vyšlo mně to stejně.