Kepler

Máte představy před usnutím, které vám v usínání pomohou?

Nebo nějaké metody jak navštívit Morfea?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Právě naopak. Mám spoustu představ, které mě od Morfea odrazují… vždycky před spánkem prostě musí být mozek nejaktivnější, nad vším přemýšlet, vše si představovat. :)
Chtěl jsem a stále chci zkusit polyfázový spánek, jenže jsem měl vždycky problémy s usínáním a často mi dlouho trvá než prostě usnu.

Další odpovědi
aliendrone

Pche, představa NEPOMÁHÁ spát, přávě NAOPAK! Lepší je jakoukoliv představu vypudit. Což obvykle nejde bez tréninku. Takže musíš spíš myšlenky nechat „volně plynout“ s tím, že se k žádné neupneš a pokud by to hrozilo, tak „přepni“ na něco jiného, i kdybys měl měnit představu co pár vteřin. Časem to půjde tak nějak samo od sebe. Tohle mi tedy zabíralo, když jsem byl mladší a spal ještě celkem normálně. :)

marci1

Usínám v náruči Morfeově s představou vize a vůně lesa, nebo kouzelné pláže s palmami. 🙂

Kelt

No když už mne nebaví si večer číst, být na počítači, dívat se na filmy, ani se mi nechce jíst a pít káva, tak vím, že bych měl jít spát, vlastně už bych měl několik minut spát. Pak stačí nachystat peřiny, obléct si pyjamo , vlést do postele a snaha si něco představit se nedaří, protože velmi rychle usínám.

Kajoch

Představy mám lecjaké,ale ani jedna mi k úspěšnému usínání,bohužel,nik­dy nepomáhá.

Roman71

Co mi většinou pomohlo, představit si, že ležím v trávě na louce a pozoruji pohyb mraků po obloze.. Jednou mne v tom limbu napadlo se zvednout z trávy a přeskočit potok v údolí.. Nevyšel mi krok a já se rozplácl o druhý břeh, až mne to probudilo v poloze na břiše, se zabořeným obličejem do polštáře.

da ny

Pokud bych nemohla usnout, takovou situaci si navodím
Většinou usnu brzy (dříve než bych chtěla) a spím jako špalek. :D