Avatar uživatele
Kepler

Máte představy před usnutím, které vám v usínání pomohou?

Nebo nějaké metody jak navštívit Morfea?

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Roman71, kodl67, aliendrone, Kajoch, DoTazatel před 1510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
DoTazatel

Právě naopak. Mám spoustu představ, které mě od Morfea odrazují… vždycky před spánkem prostě musí být mozek nejaktivnější, nad vším přemýšlet, vše si představovat. :)
Chtěl jsem a stále chci zkusit polyfázový spánek, jenže jsem měl vždycky problémy s usínáním a často mi dlouho trvá než prostě usnu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Pche, představa NEPOMÁHÁ spát, přávě NAOPAK! Lepší je jakoukoliv představu vypudit. Což obvykle nejde bez tréninku. Takže musíš spíš myšlenky nechat „volně plynout“ s tím, že se k žádné neupneš a pokud by to hrozilo, tak „přepni“ na něco jiného, i kdybys měl měnit představu co pár vteřin. Časem to půjde tak nějak samo od sebe. Tohle mi tedy zabíralo, když jsem byl mladší a spal ještě celkem normálně. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Usínám v náruči Morfeově s představou vize a vůně lesa, nebo kouzelné pláže s palmami. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

No když už mne nebaví si večer číst, být na počítači, dívat se na filmy, ani se mi nechce jíst a pít káva, tak vím, že bych měl jít spát, vlastně už bych měl několik minut spát. Pak stačí nachystat peřiny, obléct si pyjamo , vlést do postele a snaha si něco představit se nedaří, protože velmi rychle usínám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Představy mám lecjaké,ale ani jedna mi k úspěšnému usínání,bohužel,nik­dy nepomáhá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Co mi většinou pomohlo, představit si, že ležím v trávě na louce a pozoruji pohyb mraků po obloze.. Jednou mne v tom limbu napadlo se zvednout z trávy a přeskočit potok v údolí.. Nevyšel mi krok a já se rozplácl o druhý břeh, až mne to probudilo v poloze na břiše, se zabořeným obličejem do polštáře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pokud bych nemohla usnout, takovou situaci si navodím
Většinou usnu brzy (dříve než bych chtěla) a spím jako špalek. :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek