Pajuza

Problémy s přespáváním mimo domov a střevní potíže..

Dobrý večer, už asi od minulého roku mám problémy s vyprazdňováním.. Mám střídavě průjem a střídavě zácpu – Takhle to je normální skoro každý týden.. Zácpu mám skoro každý týden ale průjem mám vždy jen když mám někam jet, třeba se školou do Prahy na jednodenní výlet, pár minut před odjezdem mě začne křečovitě bolet břicho a mám řidší stolici. Bolesti jsou opravdu dost bolestné. Když tedy usoudíme, že nikam nejedu tak mě břicho bolet přestane, ještě chvíli na záchod chodím, ale ne s takovými bolestmi, zde jde už vidět, že jde o psychiku. Když jsem minule s rodiči jela na výlet, kde jsme měli přespat. Celý den jsem se bavila a vše možné, ale přišla noc, zalehla jsem do postele.. Ještě chvíli jsem byla na mobilu a hrála hry. Následně jsem usnula a asi o hodinu později jsem se probudila s pocitem, že potřebuju na záchod na „velkou“. Takhle se mi to stávalo celou noc a nemohla jsem vůbec usnout, celou noc jsem byla vzhůru. Potom už den byl zase v pořádku bez žádného chození na záchod. Následně asi o měsíc později jsem spala u kamarádky a stalo se mi přesně to stejné jako na výletě s rodiči. Potom opět byl den zase v pořádku. Potom jsem u ni spala podruhé a všechno bylo v pořádku, i když jsem u ní spávala když jsem byla menší hodně často, třeba na celý týden a všechno bylo v pořádku. Mám ještě jednu kamarádku u které jsem spala na její narozeniny o těhlech letních prázdninách. Zase, odpoledne v pořádku a večer, když jsem si měla jít lehnout, to začlo. Bolelo mě to opravdu strašně, díky bohu se její sestra nabídla, že mě odveze domů. Od té doby se bojím u někoho spát, ať už jedeme s rodiči na nějaký výlet nebo jen obyčejné spaní u kamarádky. Já bych opravdu strašně chtěla spát u kamarádky, ale bojím se opět tohohle.. Přes prázdiny jsem hodně zhubla, protože se bojím, že když něco sním, začne mě bolet břicho a prosedím celý den na záchodě.. Žádnou alergii na potraviny nemám, byla jsem na různých zdravotních vyšetřních ale poté všichni okolo mě usoudili, že je to psychické.. Sama vím,že je to tak. Jinak si to nedovedu představit. Byli jsme s tím nedávno u psycholožky a půjdu za měsíc zase. Řekla, že je to hodně v mamce a mě.. Mamka si dělá víc starosti o mě, než aby měla svoji vlastní pohodu. Teď se mamka snaží podle rad psycholožky a o mě se tak nestresovat.. Od začátku školy se to také hodně zhoršilo, bojím se chodit do školy.. Bojím se, že by mě průjem přepadl i ve škole, je to hodně divné potom, když každou chvíli třeba 5× za hodinu jdete na záchod. Bojím se, že se ztrapním.. Také si myslím, že ty problémy začali když jsem začala být „závislá“ na seriálu UPÍŘÍ DENÍKY.. Na tento seriál jsem se dívala už dřív, ale ne tak často a bez týdenního čekání na jeden díl. Děkuji vám za každou radu, budu za ní moc vděčná..

Odpovědi
anonym

Ráda bych ti nějak užitečně poradila, ale myslím, že tady ti nikdo asi o moc líp neporadí než u doktorky a té paní psycholožky. Jez normálně, jíst musíš. Musíš zase nabrat normální váhu, kterou si zhubla přes prázdniny....­..Nesmí se stát, aby tě střevní problémy dostali až k anorexii!! A navíc, z hladu tě taky hodně bolí břicho… Mimochodem kolik je ti let? :)
Já ti asi moc neporadím, musíš si to srovnat hlavně v hlavě, prostě nesmíš dopustit aby to s tebou takhle „mávalo“. Já doufám, že se to zlepší, a netrap se s tím moc :/ Snad to bude dobrý a paní psychložka ti pomůže-...... Nějaký léky na to nejsou?

PetrXY

Možná, že máš nějaký druh tzv. neurózy. Pokud ta psycholožka nepomůže, zkuste jiného psycholog, popř. lékaře.