Jsem Jan

Máte nějakou historickou osobnost , ke které vzhlížíte a máte jí za vzor?

Nejlepší odpověď
annas

Pravidelně se opakující dotaz. Podívejte se na podobné do archivu.

Např.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-podle-vas-nejvetsi-osobnosti-v-historii-lidstva

a další.

Nemám žádný vzor ani mít vzor nechci. Jsem jaká jsem. nesnažím se být tím, čím nejsem. i

I když si třeba uvědomuji, které významné osobnosti prospěly nám i světu. Třeba vynálezci, spisovatelé atd. Už jsem několikrát vyjmenovávala, opakovat se nebudu.

„Vzorem může být jen někdo, kdo vás něčemu skutečně učí a vídáte ho často.“ — Denzel Washington

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/268338-denzel-washington-vzorem-muze-byt-jen-nekdo-kdo-vas-necemu-skutecne/

V tomto případě nešlo o historickou osobnost, ale o jednu učitelku. Kromě ní si vážím několika lidí, kteří jsou či byli kolem mě.

Další odpovědi
PepasAvalonu

Pár by se našlo.

Rokio

Julius Cézar

Kepler

Leonardo da Vinci, Mahátma Gándhí.

paul1

Za mládí do nás hučel, že Pavka Korčagin, nebo Timur a jeho komanda. Už jsem zapomněl, čím se vlastně vyznačoval. Jo a ještě Meresjev, to byl pilot. Z historie snad Miroslav Tyrš, Zátopek, Edison, z politiků Masaryk.

ten který je

Hrabě Ernst Rüdiger von Starhemberg.* 1638 † 1701

plebs

Ex president strojní zámečník nevzdělaný karbaník si držel Sovětský svaz na bezpečné vzdálenosti, odmítl několikrát žádost na umístění vojsk s raketami, což se soudruhu Dubčekovi jeho partě a bludům o jiném Ismu povedlo obrátit na ruby.

Kelt

To je složité . Například císař Zikmund světový politik v dané době, u nás moc v oblibě není. Oliver Cromwel – povznesl Anglii, ale Irové ho nenávidí. Takže zanechme politiku a navštivme vědu – Robert Boyle. A mohl bych jmenovat další. O mnoha osobnostech byly napsány knihy, natočeny filmy. Ale nestranné hledisko většinou chybí.

da ny

Ne.
V historii lidstva je několik osobností, které mne zaujaly. Které pro lidstvo
něco vykonaly, objevily. Nevzhlížím k nim tak, aby byly mým životním vzorem.
V dětství to byla maminka.

Mr. Marek

Margaret Thatcher – galantní dáma, která uměla být asertivní, když bylo třeba – inu Železná lady. Stála si za svým, i když šla proti proudu. Jedna z političek z asi nejsvobodnější epochy západní historie – éra konzervativních hodnot a skutečně se svobodným systémem tržního hospodářství. Pro mě vzor, že z chyb se člověk může poučit, když nerezignuje na své svědomí a věří v hodnoty, nad kterými stále přemýšlí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Oliver Cromwel, že po-po-povznesl Anglii? 😂😂 No to si s prominutím musíš dělat prdel… 😂😂😂 Uznávam, že absolutní theokratická Anglie Karla I. nebyla zcela ideální (ale nic zlého.. až do války), ALE jžš, za Cromwella se nic nepovzneslo, lidi v bídě, ve válce, největším otroctví, utlačovaní, zabíjení Cromwellovou diktaturou. Skoro genocida tím jeho fanatismem, omezeností, mocichtivostí a podobně. Ale nic nepovznesl (žádnou vědu, literatur, umění, kulturu, společsnost, ekonomiku). Nechápu jako co tím myslíš..😂😂
Co že to povznesl? 😂😂 V oblibě ho nemají ani Angličané ani Skotové, někteří (co o něm nic mco nevědí) ho uznávají, dost lidí ho považuje za historickou osobnost (což on byl), zajímavým obdobím, ve kterém žil, hlavně taky válečným uměním a tím, že se jako revolucionář, diktátor, despota, utlačovatel, radikál, fanatik a řezník zapsal do historie země.