Avatar uživatele
Jsem Jan

Máte nějakou historickou osobnost , ke které vzhlížíte a máte jí za vzor?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1162 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pravidelně se opakující dotaz. Podívejte se na podobné do archivu.

Např.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-podle-vas-nejvetsi-osobnosti-v-historii-lidstva

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-podle-vas-nejvetsi-osobnosti-v-historii-lidstva

a další.

Nemám žádný vzor ani mít vzor nechci. Jsem jaká jsem. nesnažím se být tím, čím nejsem. i

I když si třeba uvědomuji, které významné osobnosti prospěly nám i světu. Třeba vynálezci, spisovatelé atd. Už jsem několikrát vyjmenovávala, opakovat se nebudu.

„Vzorem může být jen někdo, kdo vás něčemu skutečně učí a vídáte ho často.“ — Denzel Washington

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/268338-denzel-washington-vzorem-muze-byt-jen-nekdo-kdo-vas-necemu-skutecne/

V tomto případě nešlo o historickou osobnost, ale o jednu učitelku. Kromě ní si vážím několika lidí, kteří jsou či byli kolem mě.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Pár by se našlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Julius Cézar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Leonardo da Vinci, Mahátma Gándhí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Za mládí do nás hučel, že Pavka Korčagin, nebo Timur a jeho komanda. Už jsem zapomněl, čím se vlastně vyznačoval. Jo a ještě Meresjev, to byl pilot. Z historie snad Miroslav Tyrš, Zátopek, Edison, z politiků Masaryk.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Hrabě Ernst Rüdiger von Starhemberg.* 1638 † 1701

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Ex president strojní zámečník nevzdělaný karbaník si držel Sovětský svaz na bezpečné vzdálenosti, odmítl několikrát žádost na umístění vojsk s raketami, což se soudruhu Dubčekovi jeho partě a bludům o jiném Ismu povedlo obrátit na ruby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To je složité . Například císař Zikmund světový politik v dané době, u nás moc v oblibě není. Oliver Cromwel – povznesl Anglii, ale Irové ho nenávidí. Takže zanechme politiku a navštivme vědu – Robert Boyle. A mohl bych jmenovat další. O mnoha osobnostech byly napsány knihy, natočeny filmy. Ale nestranné hledisko většinou chybí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne.
V historii lidstva je několik osobností, které mne zaujaly. Které pro lidstvo
něco vykonaly, objevily. Nevzhlížím k nim tak, aby byly mým životním vzorem.
V dětství to byla maminka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mr. Marek

Margaret Thatcher – galantní dáma, která uměla být asertivní, když bylo třeba – inu Železná lady. Stála si za svým, i když šla proti proudu. Jedna z političek z asi nejsvobodnější epochy západní historie – éra konzervativních hodnot a skutečně se svobodným systémem tržního hospodářství. Pro mě vzor, že z chyb se člověk může poučit, když nerezignuje na své svědomí a věří v hodnoty, nad kterými stále přemýšlí.

Upravil/a: Mr. Marek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Speed77

Oliver Cromwel, že po-po-povznesl Anglii? 😂😂 No to si s prominutím musíš dělat prdel… 😂😂😂 Uznávam, že absolutní theokratická Anglie Karla I. nebyla zcela ideální (ale nic zlého.. až do války), ALE jžš, za Cromwella se nic nepovzneslo, lidi v bídě, ve válce, největším otroctví, utlačovaní, zabíjení Cromwellovou diktaturou. Skoro genocida tím jeho fanatismem, omezeností, mocichtivostí a podobně. Ale nic nepovznesl (žádnou vědu, literatur, umění, kulturu, společsnost, ekonomiku). Nechápu jako co tím myslíš..😂😂
Co že to povznesl? 😂😂 V oblibě ho nemají ani Angličané ani Skotové, někteří (co o něm nic mco nevědí) ho uznávají, dost lidí ho považuje za historickou osobnost (což on byl), zajímavým obdobím, ve kterém žil, hlavně taky válečným uměním a tím, že se jako revolucionář, diktátor, despota, utlačovatel, radikál, fanatik a řezník zapsal do historie země.

před 1132 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek