Mirdas

Kdo je podle vás největší osobností v historii lidstva ?

Kdo vás jako první napadne při položení této otázky?

Nejedná se o člověka který nejvýce vyrostl do výšky, ale lidí ze stran fylozofů, politiků, sportovců, umělců, vědců, řemeslníků a vlastně kohokoliv koho si velice vážíte.

A na podruhé, koho by jste touto poctou označili po důkladném rozmyšlení ?
Doplňuji:
-
Děkuji všem za zajímavé odpovědi a určitě by to byl dlouhý seznam.

_

Nejlepší odpověď
annas

Kdo je největší Čech si můžete přečíst v historii.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-podle-vas-nejvetsi-cech-a-proc

Jinak na otázku nelze jednoznačně odpovědět, v každé oblasti či v každé době je někdo, Může to být filosof, vědec, spisovatel atd.

Řekla bych, že vynálezce knihtisku Jan Guttenberg.. Důsledkem rozšíření jeho objevů byla masová produkce knih a velký zlom v možnostech šíření informací. Bez jeho vynálezu by bylo všechno mnohem složitější …

Další odpovědi
anonym

Nemůžu odpovědět jednoznačně,V kaž­dém oboru se mi vybaví někdo.Politik-Masaryk,sportovec-Zátopek,umělec-Da Vinci,řemeslník-každý,který umí,vědec-těch je!Archimedes a spousta jiných,mně neznámých,jejichž vynálezy a objevy obohatily celý svět.To vše mě napadlo i po druhé.

anonym

Jára da Cimrman – jinou tak všestrannou osobnost neznám…
😉
A po důkladném přemýšlení? – Leonardo da Vinci.

mandat

Albert Einstein. Mimochodem filiozof se píše s měkkým i.

Kelt

Kanditátů by bylo hodně – Aristoteles, Sokrates, Pythagoras, Budha, Ježíš Kristus, Galileo Galilei, Benjamin Franklin, Isaac Newton a dvacet dalších osobností.
Můj názor ovšem není objektivní, vycházím z toho, co jsem se o daných lidech dozvěděl z literatury a vyprávění jiných.
A když nad tím rozmýšlím, nejde někoho vyvyšovat, protože každý žil v určité době za určitých podmínek a vycházel z toho co měl a mohl udělat a dokázat. Objev radioaktivity ve Římské říši by byla opravdu velká událost. Ale k věci.
Otázka jedna Antoine Laurent Lavoisier
Otázka 2 Isaac Newton

led

Ten bezmenný, ktorý prvý raz dokázal zapáliť oheň, s myšlienkou na budúcu úrodu zasadil prvé obilie, ryžu, ten, ktorý myšlienku dokázal zvečniť, či už maľbou na stene jaskyne, soškou ženy, vzniesť sa nad zem a lietať,… tí všetci si zaslúžia byť obdarovaní titulom „Najväčšia osobnosť ľudstva“
Ale ľahšie sa nám hľadá medzi menami, tak tí bezmenní ostanú vždy v pozadí dejín.

NonClockwork

Thomas Alva Edison, tisíce patentů, tisíce neúspěchů, tisíce chutí to nevzdat

Kaktus LPs

George Washington

Daniels

Jako první mě napadne Einstein.
Po důkladném rozmyšlení ale dojdu k jinému názoru: Muhammad. Ne že bych souhlasil s jeho ideologií, nejsem muslim, ale podívej se co dokázal. Za svůj život vytvořil mocnou a obávanou říši, náboženství, byl to velmi všestraný člověk.

Awe

A. Einstein a A. Hitler…není nikdo kdo by tyhle 2 jména neznal.
Mowla:řekni jméno Cimrmana někde mimo republiku a uvidíš kolik lidí nemá páru o koho jde, ale Da Vinciho beru, ten je jeden z TOP 10

NikkiHeat

První kdo mě napadl byl Albert Einstein a po delší úvaze jednoznačně: Albert Einstein.
Když se budete dívat na pořady o něm, pochopíte že svou dobu předbíhal o desítky možná stovky let.....je neuvěřitelné jak jeho myšlenky ovlivnily svět tak jak jej známe dnes. Jeho E= mc2 je nepřekonatelná.

novaky

petra15

Daniels
Jak jsi na to prisel , ho jmenovat Muhammat, kdyz je cesky Mohamed ? Nejsi ty taky nejaký.....ten s tou velkou cepicí, pod kterou neco má ?:-))