Avatar uživatele
Mirdas

Kdo je podle vás největší osobností v historii lidstva ?

Kdo vás jako první napadne při položení této otázky?

Nejedná se o člověka který nejvýce vyrostl do výšky, ale lidí ze stran fylozofů, politiků, sportovců, umělců, vědců, řemeslníků a vlastně kohokoliv koho si velice vážíte.

A na podruhé, koho by jste touto poctou označili po důkladném rozmyšlení ?
Doplňuji:
-
Děkuji všem za zajímavé odpovědi a určitě by to byl dlouhý seznam.

_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Radomír.cz, mandat před 3661 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kdo je největší Čech si můžete přečíst v historii.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-podle-vas-nejvetsi-cech-a-proc

Jinak na otázku nelze jednoznačně odpovědět, v každé oblasti či v každé době je někdo, Může to být filosof, vědec, spisovatel atd.

Řekla bych, že vynálezce knihtisku Jan Guttenberg.. Důsledkem rozšíření jeho objevů byla masová produkce knih a velký zlom v možnostech šíření informací. Bez jeho vynálezu by bylo všechno mnohem složitější …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nemůžu odpovědět jednoznačně,V kaž­dém oboru se mi vybaví někdo.Politik-Masaryk,sportovec-Zátopek,umělec-Da Vinci,řemeslník-každý,který umí,vědec-těch je!Archimedes a spousta jiných,mně neznámých,jejichž vynálezy a objevy obohatily celý svět.To vše mě napadlo i po druhé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jára da Cimrman – jinou tak všestrannou osobnost neznám…
😉
A po důkladném přemýšlení? – Leonardo da Vinci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mandat

Albert Einstein. Mimochodem filiozof se píše s měkkým i.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Kanditátů by bylo hodně – Aristoteles, Sokrates, Pythagoras, Budha, Ježíš Kristus, Galileo Galilei, Benjamin Franklin, Isaac Newton a dvacet dalších osobností.
Můj názor ovšem není objektivní, vycházím z toho, co jsem se o daných lidech dozvěděl z literatury a vyprávění jiných.
A když nad tím rozmýšlím, nejde někoho vyvyšovat, protože každý žil v určité době za určitých podmínek a vycházel z toho co měl a mohl udělat a dokázat. Objev radioaktivity ve Římské říši by byla opravdu velká událost. Ale k věci.
Otázka jedna Antoine Laurent Lavoisier
Otázka 2 Isaac Newton

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ten bezmenný, ktorý prvý raz dokázal zapáliť oheň, s myšlienkou na budúcu úrodu zasadil prvé obilie, ryžu, ten, ktorý myšlienku dokázal zvečniť, či už maľbou na stene jaskyne, soškou ženy, vzniesť sa nad zem a lietať,… tí všetci si zaslúžia byť obdarovaní titulom „Najväčšia osobnosť ľudstva“
Ale ľahšie sa nám hľadá medzi menami, tak tí bezmenní ostanú vždy v pozadí dejín.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NonClockwork

Thomas Alva Edison, tisíce patentů, tisíce neúspěchů, tisíce chutí to nevzdat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kaktus LPs

George Washington

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Daniels

Jako první mě napadne Einstein.
Po důkladném rozmyšlení ale dojdu k jinému názoru: Muhammad. Ne že bych souhlasil s jeho ideologií, nejsem muslim, ale podívej se co dokázal. Za svůj život vytvořil mocnou a obávanou říši, náboženství, byl to velmi všestraný člověk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

A. Einstein a A. Hitler…není nikdo kdo by tyhle 2 jména neznal.
Mowla:řekni jméno Cimrmana někde mimo republiku a uvidíš kolik lidí nemá páru o koho jde, ale Da Vinciho beru, ten je jeden z TOP 10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

První kdo mě napadl byl Albert Einstein a po delší úvaze jednoznačně: Albert Einstein.
Když se budete dívat na pořady o něm, pochopíte že svou dobu předbíhal o desítky možná stovky let.....je neuvěřitelné jak jeho myšlenky ovlivnily svět tak jak jej známe dnes. Jeho E= mc2 je nepřekonatelná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
novaky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petra15

Daniels
Jak jsi na to prisel , ho jmenovat Muhammat, kdyz je cesky Mohamed ? Nejsi ty taky nejaký.....ten s tou velkou cepicí, pod kterou neco má ?:-))

před 3661 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek