Čecho_slovák

Dokázali byste to, co Leonardo da Vinci?

Údajně dokázal současně jednou rukou kreslit a druhou psát.

Nejlepší odpověď
orwell

Tak to bych nedokázal. A nedokázal bych toho víc, co dokázal on. Bohužel jsem u sebe neobjevil, žádné speciální schopnosti ani nadání k čemukoliv, abych tím někoho ohromil. Ale dá se s tím žít a můžu kvůli tomu spát 🙂

Další odpovědi
marci1

Ne. Zaujalo mě také, že psal poznámky zrcadlově. V odkazu je zajímavý článek o tom, jak psal Leonardo da Vinci. 🙂
https://www.le­vactvi.cz/slav­ni-levaci/jak-psal-leonardo-/

zjentek

Asi ano, pokud bych později nemusel nikomu zdůvodňovat, co jsem napsal a nakreslil. (;

Alesh

Údajně podobné věci trénují bubeníci.

Kelt

A Maxipes Fík dokázal psát všemi čtyřmi končetinami.

Disraeli

Netrénovaní lidé ne, ale dá se to osvojit. Z levorukého jde udělat pravoruký a naopak. Lze být i obouruký. Lateralita/am­bilateralita – taková jsou i zvířata a i lidé, když se narodí.
Nezmiňuji že někteří lidé jsou ale spíš „leví na obě ruce.“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.