klaruška

Malování, barvy …

Zdravím všechny.
Chtěla bych Vás poprosit o radu , ohledně barvy zdi a nábytku. Je ti pokoj pro 2 dospívající holky. Je dlouhý a celkem velký. Mají oranžové skříně a stůl do L-ka. Nevíme jakou barvou máme vymalovat zdi. Holky chcou fialovou. Může být? Nebo víte o lepší barvě? Nechcou oranžovou,béžovou ani bílou. Děkuju všem za rady.

Nejlepší odpověď
Hlada

Dospívajícím neradno odporovat. Ať si ji namíchají podle své představy. Za klid v rodině to stojí.

Další odpovědi
beer

Nejsem žádný estét ani designér, ale nějaká šikovná fialová – proč ne? Mrkni se na rady zde

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/magazin/by­dleni-a-zahrada/detsky-pokoj/319-jakou-barvu-do-detskeho-pokoje

quentos

Obyčejně se dává přednost teplým barvám (nejen pro psychologické působení pokoje). Fialová je přechod mezi studenou a teplou, její odstín bych tudíž volil spíše do červena než do modra, aby byla též poněkud „teplejší“.

baghira

Kdysi jsme měli na škole i pár hodin ergonomie, a z těch si pamatuju, že fialovou barvu z hlediska psychické pohody vnímají lidé velmi negativně. Ale ať si to udělají, jak chtějí.
Fialovej hnus :)

samicek333

fialová, zelená, bledě modrá, žlutá, my máme žlutou a oranžovou, nábytek něco mezi oranžovou a hnědou, na dvou protějších stěnách je žlutá a na zbylých oranžová, vypadá to pěkně…

Katusa

Zkuste zajít do obchodu a nechat děti vybrat ze vzorníjků barev. Nebo nechat bílou a nechat udělat nějaký veliký plakát, popř. nalepovací tapetu