kefud

Jak a čím odhlučnit podlahu?

Jedná se o plovoucí podlahu v panelovém bytě, kdy skákající vnučka budí děcko v nižším podlaží. Jak a čím odhlučnit podlahu?

Děkuji za radu.
Kefud.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Koberec je polovičaté řešení. Mirelon nebo hobra jsou o trošku lepší. Nejjistější jsou polyuretanové akustické desky.

Další odpovědi
gecco

Jednoduše – na plovoucí podlahu položit koberec, čím vyšší, tím lépe…
Složitěji – rozebrat plovoučku a pod ni dát vrstvu odhlučnění (hobra, mirelon…)…
Nejsložitěji – zakázat větší vnučce skákat…
😉

cukrar

Plovoucí podlaha je pro výrobu zvuku chozením, to nejlepší. Takže pokud chcete plovoučku, muselo by pod ní být tolika zvukové izolace, že se nevejdete pod dveře.

JájsemRaibek

Pane Dufek,
četl jsem článek o plovoucích podlahách a podle toho co píšete, musím konstatovat, že vaše plovoucí podlaha není odborně zhotovená. Pokud by tomu tak bylo, nebylo by nic slyšet. Kroky, skoky se šíří nikoli po podlaze, ale po zdech do nižších pater a to je špatně.
Takže jak radí jiní, koberec nebo výměnu podlahy a to odborníky.

Bělousek

nejlépe kobercem, lepší je ale odhlučnit celou místnost ne jen podlahu, inspiraci najdete v článku: https://www.ex­pedo.cz/blog/?cl­anek=3-1-tip-jak-odhlucnit-pokoj-jednoduche-a-efektivni-186