petrkopecky

Jaka barva se nejvice hodi k oranzove

Dobry den vymalovavam si pokoj a potreboval bych poradit jaka barva se nejvice hodi k barve oranzove.v pokoji mam zelenou,cerve­nou,oranzovou dekuji za pomoc
Doplňuji:
dekuji vsem za rady ale zapomel jsem jeste na neco v pokoji mam zelenou barvu a i cervenou tak bych potreboval aby se barva hodila k oranzove ale zaroven k zelene a cervene dekuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Inspiraci najdeš zde: http://www.pri­malex.cz/data/ak­tuality/Barev­ny%20radce.pdf

Další odpovědi
Hakunamatata

Hnědá

anonym

Nemám nijak zvlášť ráda tvrdé kontrasty. Mně by se na zdech líbila jako doplňující barva k oranžové smetanová. Ta je nádherná i sama o sobě.
Kamarádka měla jako druhou barvu k sytě oranžové tmavě červenou, natřený touto barvou byl i strop. Já si tam připadala jako v pekle a necítila jsem se u ní nikdy dobře. Doporučuji zajít do „míchárny barev“ a projít si vzorníky. Barvy vyzařují určitou energii. Je třeba se soustředit na to, co ve Vás budou vyvolávat. Jde použít v určitých odstínech také zelená, zvlášť když jednotlivé plochy oddělíte kouty v neutrální barvě. Hodila by se i šedá, která by vyvolala ve spojení s oranžovou velmi elegantní a teplý dojem. Zkuste se zaměřit i na některé odstíny modré (kouřově modrá) a světlejší fialové (spíš s podtóny modré než červené).
Pokud se chystám na „barevné malování“, tak barvy vybírám „srdcem“. Musím prostě vnímat, jak na mne barva působí a jaký z ní mám pocit.

marci1

Světle hnědá, bílá nebo teď se dost často používá oranžová+sv. zelená.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-barvu-zvolit-k-pomerancove-oranzove-u-vymalby-obyvaciho-pokoje

mojitek

zcela určitě světle šedivá se k oranžové hodí nejvíc

cochee

Přibližně lze říct fialová – přesný odstín je dán teorií mísení barev, oranžová a modrá jsou komplementární (doplňkové) barvy.
Doplňuji:
Pardon, oranžová a fialová v poslední větě, samozřejmě.

Zdroj: http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/vi­ew/548-barevny-trojuhelnik

Plyšák

černá ;) ! mám oranžovo-černé tílko a vypadá to dobře

honza19hk

třeba černá. Ale na zdi by asi byla hnusná.

ponovotny

jen bych doplnil že stejně důležité jako to aby barvy ladily k sobě je i uvažování o volbě barvy vzhledem ke světlu v místnosti a pokud přímo na zdi kombinujete více barev je třeba znát vychytávky jako např. že když uděláte strop tmavší barvou než stěny, můžete dosáhnout efektu tzv. padajícího stropu apod.