Ladys.K

Jakou barvu zvolit k pomerančově oranžové u výmalby obývacího pokoje?

Nejlepší odpověď
Terryle

Chcete kombinovat víc barev na zdi? Asi bych do toho nemíchala další odstíny, spíš neutrální bílou nebo světlejší / tmavší oranžovou (podle toho, jak tmavá je ta základní). Čím víc barev nakombinujete, tím víc vás budou omezovat při výběru doplňků a nábytku…
Ale oranžová je na zdech moc příjemná, myslím, že to je dobrá volba :o) Pěkně vypadá s klasickou hnědou na nábytku a doplňkách, ale jde k ní i černá nebo bílá…

Další odpovědi
Jahoda

Do obýváku by se mi hodila ta hnědá – je to elegantní, moderní a moc hezké. Též přemýšlím o této kombinaci. Zatím máme obývák pouze oranžový..

ReHu

No..záleží také na velikosti a celkové dispozii pokoje. Okna – kolik, jak velká … Jaký je nábytek…atd. Také, jak sytá oranžová bude.
Bílá nic nezkazí a hodí se ke všem barvám.
Může se třeba dát i světloulince oranž a sytá oranž.
Nebo část tm.hnědé + bílá.

alexandra

Já mám zkombinovanou oranžovou a zelenou a vypadá to úžasně.

verka

Každá barva má i tzv. barvu doplňkovou. Buď zvolte několik odstínů jedné barvy a předměty do bytu volte v doplňkové barvě nebo vymalujte jednu stěnu doplňkovou barvou. Ve vašem případě modrou.
Vkládám jeden odkaz, ale zkuste si najít i další, tento kruh je poměrně jednoduchý bez módních barevných valérů.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/imgres?im­gurl=http://tf­.czu.cz/~votru­ba/FIRMA/lekce3/pred­nasky/03/bkruh­.jpg&imgrefur­l=http://tf.czu­.cz/~votruba/FIR­MA/lekce3/pred­nasky/03/9_ka­pitola53.htm&h=273&w­=400&sz=13&tbnid=1Dry­rABycnpVnM:&tbnh=­85&tbnw=124&prev=/i­mages%3Fq%3Ddo­pl%25C5%2588kov%25C3%25A­9%2Bbarvy&zoom=1&q=do­pl%C5%88kov%C3%A9+bar­vy&hl=cs&usg=__cn3s-lbtafJACQdzUE­AzdpoT6qE=&sa=­X&ei=Ot3fTO7nBo­f3sgavz5yVDA&ved=0CCUQ­9QEwAg

GabulkaA

Spíše se hodně zaměř na osvětlení místnosti… To udělá hodně i s barvama :) Abys pak nebyla překvapená :) A určitě bych v této barvě volila i doplňky.