movi

Majetkoprávní vyrovnání manželů po rozvodu.

Rozvádím se.Včera jsme měli stání o svěření dcery do péče a soud ji svěřil mě.V nejbližší době mě čeká rozvodový soud.S manželem jsme se vůbec nedohodli o rozdělení majetku.Za doby trvání manželství 10-ti let jsme si pořídili chatu,auto a vylepšovali byt,který byl už před manželstvím jeho.Ze začátku to vypadalo,že jsme schopni se i domluvit,ale v součastné době to je absolutně nemožné.Manžel chce,abyce si vzala jen osobní věci a ostatní že je stejně převážně hrazeno z jeho peněz,ale na to já samozřejmě nepřistoupím,chci to co mi právem patří.co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to jedine pres soud. Byt ale zustane manzelovi , jestli ho mel pred manzelstvim a nesplaceli jste spolu zadnou hypoteku. A ostatni – nabytek a ostatni , kdyz se nedomluvite , tak soudce rozhodne … bohuzel jedine tedy pres soud. Narok ale na pul zarizeni mate – co jste spolu kupovali , i kdyz trebas vydelaval on vic nez vy a nemeli jste predm. smlouvu. ☹ -iv-

Další odpovědi
Deli

Manžel je fakt frajer, když Vás s dítětem vyhodí z bytu… Nedejte se, vše, co jste pořizovali za manželství spadá do bezpodílového spoluvlastnictví manželů, tedy půl na půl, i kdyby jste Vy byla na MD a on bral nadprůměrný plat.
Držím palce, ať vše zvládnete. Máte dceru, bojujte kvůli ní a ona Vám dodá sílu vše přestát. Také jsem se rozváděla s 3 letou holčičkou, bylo to šílené, ale je to už 6 let a jsem ráda, že to máme za sebou a držíme spolu. Ona byla můj motor, můj smysl života. Vše se v dobré obrátí, věřte tomu!
Já jsem dnes znovu vdaná a mám další sluníčko (rok a půl) a jsem spokojená. A to jsem po rozvodu řekla, že už radši zůstanu sama 🙂