Avatar uživatele
movi

Majetkoprávní vyrovnání manželů po rozvodu.

Rozvádím se.Včera jsme měli stání o svěření dcery do péče a soud ji svěřil mě.V nejbližší době mě čeká rozvodový soud.S manželem jsme se vůbec nedohodli o rozdělení majetku.Za doby trvání manželství 10-ti let jsme si pořídili chatu,auto a vylepšovali byt,který byl už před manželstvím jeho.Ze začátku to vypadalo,že jsme schopni se i domluvit,ale v součastné době to je absolutně nemožné.Manžel chce,abyce si vzala jen osobní věci a ostatní že je stejně převážně hrazeno z jeho peněz,ale na to já samozřejmě nepřistoupím,chci to co mi právem patří.co s tím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Deli před 4736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak to jedine pres soud. Byt ale zustane manzelovi , jestli ho mel pred manzelstvim a nesplaceli jste spolu zadnou hypoteku. A ostatni – nabytek a ostatni , kdyz se nedomluvite , tak soudce rozhodne … bohuzel jedine tedy pres soud. Narok ale na pul zarizeni mate – co jste spolu kupovali , i kdyz trebas vydelaval on vic nez vy a nemeli jste predm. smlouvu. ☹ -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Manžel je fakt frajer, když Vás s dítětem vyhodí z bytu… Nedejte se, vše, co jste pořizovali za manželství spadá do bezpodílového spoluvlastnictví manželů, tedy půl na půl, i kdyby jste Vy byla na MD a on bral nadprůměrný plat.
Držím palce, ať vše zvládnete. Máte dceru, bojujte kvůli ní a ona Vám dodá sílu vše přestát. Také jsem se rozváděla s 3 letou holčičkou, bylo to šílené, ale je to už 6 let a jsem ráda, že to máme za sebou a držíme spolu. Ona byla můj motor, můj smysl života. Vše se v dobré obrátí, věřte tomu!
Já jsem dnes znovu vdaná a mám další sluníčko (rok a půl) a jsem spokojená. A to jsem po rozvodu řekla, že už radši zůstanu sama 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek