chci se rozvést, nemáme dohodu o majetkovém vypořádání

Dobrý den,žijeme s manželem už 4 roky od sebe, děti byly svěřeny mě soudem, syn pak v r. 2009 manželovi­.Bydlíme od sebe 100 km.Manžel má z dob podnikání nějaké staré dluhy a o nových nemám přehled, jen vím, že podniká a už ne jako OSVČ, ale s.r.o. jako tichý společník – takže schován.
Nemám ponětí o výši jeho dluhů a chci se rozvést. Mohu podat žádost o rozvod, když nemáme zatím vyřešeny závazky?

Odpovědi
advokatka

Můžete podat návrh na rozvod. Pokud se s manželem na majetkových otázkách nedohodnete před podáním návrhu písemně, bude se jednat o „sporný rozvod“, kdy majetkové otázky, dluhy a příjmy Vás obou budou dokazovány v rámci soudního řízení. To, že je nemáte vyřešeny nyní podání návrhu na rozvod nebrání.