Reis

vypořádání závazků

Můj manžel se svojí bývalou ženou sepsal dohodu,která je ověřená notářem, o vypořádání splatných závazků. Nyní má dojít k vypršení lhůty /po třech letech/ avšak manželova bývalá žena, nechce toto vypořádání uskutečnit z finančních důvodů./to uvádí ona,ale měla na to období 3 let/. Můžeme se nějak bránit? S jakou pravděpodobností by soud rozhodl ve prospěch mého manžela.

Odpovědi
Drap

Pokud má původní smlouva všechny náležitosti a je platná, tak šance na úspěch u soudu je hodně velika. Skutečně však může nastat situace, kdy původní manželka nemá dostatek finančních prostředků a neni schopna vše vyrovnat. Pokud se s ní dá jednat, bylo by i řešením vytrvoření nové, dlužní smlouvy, s novým termínem vyrovnání