Vypořádání dluhu po rozvodu

Dobry den,budeme se s manzelem rozvadet.Zjistila jsem,ze je gambler a udelal spoustu dluhu před i behem trvani mazelstvi.Jak mam zajistit,aby jsem se nemusela podilet na splaceni techto dluhu?A urcite nevim o vsem.Aby mi po rozvodu nechodili exekuce a nemusela jsem to platit,kdyz jsem o nich ani nevedela?moc dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Do Společného Jmění Manželů (SJM) patří vedle aktiv i pasíva, tedy závazky, které některému z manželů nebo oběma manželům společně vznikly za trvání manželství, s VÝJIMKOU závazků:

  1. týkajících se majetku, který náleží výhradně jednomu z nich
  2. jejichž rozsah přesahuje míru přiměřenou majetkovým poměrům manželů, které převzal jeden z nich bez souhlasu druhého

Takže doporučuji si pro rozvodové řízení připravit návrh na „zúžení SJM“ kdy budete navrhovat vyjmuté zcela konkrétních manželových závazků… Pak budete na soudu, aby v Usnesení o vypořádání SJM ´pamatoval´ i na případné další skryté závazky manžela, které budopu naplňovat skutk.podstatu pro vyjmutí ze SJM.