Co je potřeba předložit při návrhu o rozvod?

Dobrý večer, chci se Vás zeptat, co vše potřebuji mít s sebou když chci jít podat žádost o rozvod? Můj přítel se chce rozvést, se svoji bývalou ženou má už vyřešené opatrovnictví o děti, děti byly svěřeny do péče matky a ještě mám jednu otázku, a to : přítel už se svou ženou nežije 3 roky,ale jak to tak vypadá ona má nějaké dluhy či půjčky. Budou se tedy dělit i o toto, tedy o ty dluhy a půjčky? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

A budete se rozvádět Vy a nebo váš přítel ?

Předpokládejme, že váš přítel…

  1. nechte to na něm a nemluvte mu do toho
  2. napsat návrh na rozvod je celkem triviální záležitost…, a pokud jsou vyřešeny „děti“, tak už zbývá vyřešit ´jen´ majetek a bydlení
  3. doporučuji, aby se oba rozvádějící se manželé (pokud se opravdu oba dva chtějí rozvést) pokusili dohodnout o vypořádání majetku a budoucího bydlení… a tuto dohodu sepsali u notáře (který i poradí jak formulovat návrh na „zrychlený“ rozvod
  4. pokud bude obtížné nalézt shodu ve vypořádání majetku či budoucího bydlení, tak to pak bude muset rozhodnout soud v řízení tzv. ´sporného´ rozvodu.

btw. do SJM spadají vedle movitého a nemovitého majetku i závazky (dluhy a půjčky)