Avatar uživatele
anonym

Návrh na vypořádání společného jmění manželů

Budu tři roky rozvedená,nevím jestli mám podat návrh na vypořádání SJM,abych si spíše neuškodila jak býv. manžel říká.V manželství jsme bydleli u manželovi matky,později jsme se domluvili,že postavíme dvojdomek-v jednom bytě my a v druhém jeho matka.Tchyně zakoupila pozemek,nechala ho zapsat na katastr.úřadě na manželovo jméno,poté jsme si s býv. manželem vzali úvěr a stavěli.Během stavby se však rozhněval s matkou a po dostavění jí neumožnil se nastěhovat.V jednom bytě jsme bydleli my a v druhém jeho kamarád,který mu pomáhal se stavbou a bydlí tam dodnes.Po roce bydlení v novém jsem s dětmi odešla k rodičům a požádala o rozvod.Dům není ještě zkolaudován,přestože je už více jak 4 roky obýván.Býv. manžel se znovu oženil a má již dvouletého syna.Přestal platit výživné na děti,a banka se začla ozývat pro nesplácení úvěru.Dříve podnikal ve stavebnictví a nevím,zda neudělal jiné dluhy,které bych musela vyrovnávat.Banka u které máme úvěr na dům,mě nemůže vyvázat,protože jeho nynější manželka nechce převzít závazek místo mě/začínají mít spolu problémy/,a kamarád ,který bydlí v druhé půlce je bez práce u banky tedy nepřichází v úvahu.Nevím,jestli mám vůbec nárok na nějaké vyrovnání,nepracovala jsem,protože jsem byla na mateřské dovolené.Nemám dostatek financí na právníka,budu Vám moc vděčná za radu ,děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, iceT, Radak před 4206 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Hm, váš bývalý je asi pěkný ptáček. Obávám se, že se bez porady s právníkem opravdu neobejdete, jinak naděláce víc škody než užitku. Nepodceňujte to. Držím palce, ale myslím, že zdejší rady vám nepomohou :-))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanjimka

Zkuste na odbor soc.věcí nebo manželskou poradnu.Tam mají většinou kontakt na právníka u kterého po doložení příjmů nemusíte platit,nebo jen za právní úkon ale rady dává bezplatně.Bez toho se asi neobejdete.Hodně štěstí.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petra Kulatá

Zdravím, zkuste se určitě podívat sem: https://www.cikr.cz/… najdete tam informace týkající se sporného rozvodu a určitě bych se být vámi obrátila na kvalifikované právníky, kteří by vám s tím poradili.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony