Avatar uživatele
Registrovaný

žádost o rozvod

co potřebuji k žádosti o rozvod

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Chystáte se podat žádost o rozvod manželství?

Snad každý z nás to jednou zažil - něco se nepovede zrovna tak, jak čekáme, věci nejsou tak hezké, jak se zdály být na začátku a všechno nabralo jiný směr. Bohužel podobně se to děje v životě a ve vztazích a zatímco zpočátku vedle sebe máte milovaného člověka, časem odložíte růžové brýle a poznáte, že dotyčný či dotyčná není taková, jak jste si na začátku představovali. Horší to je, když si to uvědomíte po několika letech vztahu, který je navíc stvrzen úředně. V tomto okamžiku začnete uvažovat o podání žádosti o rozvod
Než přistoupíte k podání žádosti o rozvod manželství

Někdy to bývá pěkné martýrium, ale srdci nelze poroučet a žádost o rozvod je jediná cesta. Připravte se na to, že kdysi milovaný člověk vám může začít dělat naschvály, ze dne na den se změní, bude k vám chovat zášť prostě vám připraví nehezké nervové vypětí, na které se musíte připravit. I takové věci mohou nastat, když podáte žádost o rozvod.

Rozvod manželství a podání žádosti bývá mnohem horší v situaci, kde jsou ve hře i děti. Nezřídka kdy se jich chce některý z partnerů vzdát a v tu chvíli přicházejí ke slovu různé podbízivé metody, jak si dítko získat na tu či onu stranu. Asi netřeba připomínat, že žádost o rozvod manželství může na dětech zanechat určité psychické následky, zvlášť pokud mezi sebou partneři jednají (čti hádají se) ve velmi vypjatém duchu, jsou plni emocí či snad dokonce se nebojí jít pro silné slovo a shazovat se před dětmi navzájem. V tomto byste si s partnerem měli udělat jasno a pokud je ochoten se domluvit, děti byste do žádosti o rozvod zatahovat příliš neměli.
Žádost o rozvod manželství - jednotlivé kroky a postup

Ačkoliv rozvod může z filmů vypadat jednoduše, opak bývá mnohdy pravdou. Pokud se do žádosti o rozvod pustíte, měli byste se obrnit trpělivostí a pevnými nervy. Prvním krokem vedoucím k rozvodu, je podání žádosti a její následné doručení soudu. Pokud nemáte k otázkám práva zrovna kladný vztah, měli byste se obrátit na některého z advokátů.
Podání návrhu na rozvod manželství

Stáhněte si jeden z formulářů vpravo a podejte k soudu žádost o rozvod. Současně s ní podejte návrh na úpravu výživy a výchovy nezletilých dětí (máte-li nějaké). S vaším partnerem se před rozvodem musíte dohodnout, kdo se o děti bude starat, příp. jak se podělíte o jejich výchovu. Následně je třeba sepsat dohodu, která se musí nechat schválit na soudu.
Co dělat, když se partner odmítne na výchově dohodnout

Při podávání žádosti o rozvod je neochota partnera cokoliv řešit celkem běžná. To se týká i budoucí péče o děti po rozvodu. V případě, že nejste s tom se spolu dohodnout, nezbývá nic jiného, než se uchýlit k soudnímu řízení. To rozhodne, jak bude o děti postaráno a kým. Až následně může soud přistoupit k samotnému rozvodu.
Vyřešení majetkových otázek

Při podávání žádosti o rozvod je třeba vyřešit majetkové otázky (a vypořádání přiložit k žádosti o rozvod manželství). S tím se ale není třeba obracet na soud, jelikož stačí zajít k notáři či advokátovi, který vám sepíše dohodu o vypořádání se. V případě, že jste společně vlastnili nemovitost, budete muset dohodu o vypořádání společného jmění manželů zaregistrovat i na katastrálním úřadě. Kdybyste se nebyli schopni na vypořádání domluvit, opět vstupuje do hry soud.

Zdroj: http://www.formulare-ke-stazen i.cz/formular-zadost-o-rozvod- navrh-na-rozvod-manzelstvi-nb_ 07zadorozv.html

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

napsat žádost, nejlépe se souhlasem manžela/ky, nejlépe mezi sebou písemné vypořádání majetku, pokud jsou děti , musíte mít nejdříve soudně dane opatrovnictví

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2674
Zlatý ivzez 1602
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 732
Zlatý led 672
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 521
Zlatý Kepler 520
Zlatý marci1 520
Zlatý annas 480

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.